Jdou do toho s námi. Ze srdce děkujeme.

Nejen naši velcí firemní partneři věří v srdcerváčství. Podpořit nás a porvat se za dobrou věc se rozhodla i řada osobností. A my jsme za jejich velká srdce nesmírně vděční.


Stávající

Leoš Mareš

moderátor, herec a zpěvák, ambasadorem od roku 2016

Leoš je nejen známá postava českého showbusinessu, ale také autor charitativní  akce #Dobroden, která spočívá v tom, že lidé darují vždy 29. ledna na dobročinné účely částku odpovídající počtu svých followerů na Twitteru.

Manfred Koller

paralympijský vítěz ve stolním tenise a místopředseda představenstva ČMSS, ambasadorem od roku 2016

Ve finiši čtvrtého ročníku projektu Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) Srdcerváči se k pětici Srdcerváčů připojil šestý. Nejen proto, že se ČMSS stála od 6. 12. 2016 hlavním partnerem projektu, ale především proto, že místopředseda představenstva stavební spořitelny skutečným Srdcerváčem je. Přes svůj handicap uspěl nejen v byznysu, ale také ve vrcholovém sportu.

Robert Čásenský

novinář a komentátor, ambasadorem od roku 2016

Robert působil osm let jako šéfredaktor MF Dnes, která v době jeho působení přinesla sérii investigativních odhalení týkajících se nejvyšších pater české politiky. Byl také šéfredaktorem Lidových novin, v roce 2014 založil měsíčník Reportér.

Renata Mrázová

Global Head of HR NN Group, ambasadorkou od roku 2015

Proč jste se rozhodla pomoci Srdcerváčům?

Je to projekt, který se mi moc líbí a který mě oslovil od prvního momentu, kdy jsem se o něm dozvěděla. Líbí se mi, jakým kreativním způsobem funguje a působí, vidím zásah a mám vůči projektu ohromnou pokoru a důvěru v lidi, kteří za Srdcerváči stojí.
V mentoringovém programu Srdcerváčů jsem byla již loni a práce s o mentee mě hodně ovlivnila a naplňovala. Proto jsem se rozhodla, že budu v projektu pokračovat i letos.

 


Jana Víchová

profesionální certifikovaná koučka, Svobodná mysl, ambasadorkou od roku 2016

Proč jste se rozhodla pomoci letošním Srdcerváčům?

Protože Svobodná mysl a její programy pomáhají všem lidem bez rozdílu. A my jsme moc rádi, že se Srdcerváči zapojí do programu Úspěšný manažer. Tento program je určen pro každého, kdo jakkoliv pracuje s lidmi. A to nemusí být jen onen “manažer”, ale i rodiče, kteří “řídí" své vztahy v rodinách, lidé z neziskovek, učitelé, majitelé firem nebo drobní podnikatelé, kteří sice nemají zaměstnance, ale musí umět řídit své vztahy s klienty, dodavateli a … rodinou. Každý z nás je totiž manažerem. Manažerem svých vztahů k ostatním lidem. A tyto vztahy pak vytváří kvalitu našich životů, takže jsme přesvědčeni, že je to přesně to, co může pomoci i Srdcerváčům.


Dana Jurásková

ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, ambasadorkou od roku 2016

Proč jste se rozhodla pomoci letošním Srdcerváčům?

Celý projekt Srdcerváči je zajímavý tím, že ukazuje lidskou populaci na příbězích lidí. Zajímavé a inspirující příběhy nejsou ojedinělé, patří k tomu „zdravému“, co lidská společnost má. Takové příběhy mění naše hodnoty, mnohdy tím správným směrem. Je iluze se domnívat, že většina z nás vede bezproblémový šťastný živost. Je tomu totiž přesně naopak. A na projektu Srdcerváčů je vidět, jak se s ním můžeme poprat.

 


Marcela Roche

generální ředitelka Britské obchodní komory, ambasadorkou od roku 2016

Proč jste se rozhodla pomoci letošním Srdcerváčům?

Nesmírně si vážím všech, kteří se snaží v životě něco dokázat, a ještě více si vážím všech, kteří dokáží na této cestě překonávat překážky a komplikace, které jim život do cesty postavil, všech, kteří dokáží svou pevnou vůli a kuráží jít za svými sny a cíli.

Ale mám ještě další důvod. Moje sestra je také zdravotně postižená a také si prošla cestou jakéhosi “Srdcerváče” a dokázala najít své místo i po obrovském životním kotrmelci. A tak vím, jak je důležitá každá pomoc a podpora - byť i jen symbolická, nebo třeba jen morální.

 


Barbora Chuecos

Generální ředitelka kosmetické společnosti Mary Kay pro ČR a SR, ambasadorkou od roku 2015

Barbora Chuecos do Mary Kay nastoupila v roce 2000 do marketingového oddělení. Dlouhodobě ji naplňuje osobnostní rozvoj a práce s lidmi a jejich vnitřním potenciálem. Působí v několika vzdělávacích a rozvojových projektech se zaměřením na ženy v byznysu a angažuje se v oblasti charity. Miluje svoji práci, ale za svůj největší životní úspěch považuje svoji rodinu.
Mezi její záliby patří canisterapie, příroda a cestování.

 


Pavel Bělobrádek

místopředseda vlády ČRambasadorem od roku 2013

Kdo je podle Vás Srdcerváč?

Člověk, který je zodpovědný, nesobecký a solidární, který má srdce na pravém místě.

Proč podporujete projekt Srdcerváči? 

Sám jsem zdravotně postižen a vím, že najít zaměstnání je velmi složité. Ztratit ho je velmi snadné. Sám jsem zažil šikanu z důvodu zdravotního postižení a nakonec jsem kvůli tomu odešel z oboru a dal se na politiku.

 

Maria Procházková

režisérka a animátorkaambasadorkou od roku 2015

Kdo je podle Vás Srdcerváč?

Přiznám se, že jsem s tímto názvem (slovem) nejprve bojovala, připadalo mi tvrdé a negativní, evokovalo mi spíše někoho, kdo srdce láme. Teď po několika letech v něm sice stále vnímám boj, ale i sílu vytrvat, snažit se, nevzdat to a rvát se… s životem, s výzvami, s omezeními našimi vlastními i naší společnosti. 

Proč podporujete projekt Srdcerváči? 

Ze dvou propojených důvodů:
1)    Spolupracuji dlouhodobě s více nadacemi a vždy je pro mě rozhodující zápal a nasazení lidí, kteří v nich pracují. Pak je totiž spolupráce radost.
2)    Projekt Srdcerváči je jasně zacílen na konkrétní problém, který patří mezi ty, co opravdu můžeme změnit. Lidé, kteří dělají práci, kterou umí a která je baví a naplňuje, jsou spokojení. A spokojení lidé jsou základem fungující společnosti.

 


Sledujte nás na sociálních sítích!