Ambasadorky 2015

Rostya Gordon-Smith, ambasadorka

Zakladatelka MINERVA 21
Světově uznávaná personalistka Rostya Gordon-Smith v roce 2014 založila hnutí Minerva 21, které se zaměřuje na zvýšení sebevědomí a profesních schopností žen a na budování sítě kontaktů. Gordon-Smith tvrdí, že nejdůležitější je spolupráce žen. Heslem MINERVA 21 je “čeříme vodu”, což symbolizuje spolupráci žen, síťování a vliv ve společnosti. Letos Minerva spouští poprvé mentoring nejen pro vysoce postavené manažerky, ale pro všechny ženy, které se chtějí posouvat.  Rostya se narodila se v Havlíčkově Brodě a v roce 1969 odešla do Velké Británie, kde vystudovala středoevropská a východní studia a dějiny umění na University of London. Více než dvě desítky let působí v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů v Česku, Kanadě, Británii, ale třeba i v Japonsku či v Hong Kongu. Je vdaná a má čtyři syny a osm vnoučat.

Renata Mrázová, ambasadorka

Global Head of HR NN Group
Letos v srpnu se s celou rodinou odstěhovala do Nizozemska a začala působit jako ředitelka HR skupiny NN.  Je absolventkou pražské VŠE. Profesní kariéru začala v roce 1995 ve švédské farmaceutické firmě Astra, kde se vypracovala na finanční ředitelku. Na stejnou pozici ji pro své aktivity v Česku a Slovensku přetáhla v roce 2000 Pojišťovna ING (dnes NN).  V letech 2005 až 2007 Direct pojišťovnu, kterou vedla do roku 2007. Do ING se znovu jako finanční ředitelka vrátila v roce 2009. V roce 2011 vystřídala odcházející Australanku Alexis George a stala se generální ředitelkou. V posledních pěti letech se aktivně zapojila do podpory žen v jejich cestě za úspěchem. Je členkou několika platforem, které se diverzitě věnují, intenzivně se zapojila také do budování hnutí Minerva 21. Sheryl Sandbergová si ji vybrala, aby k českému vydání její knihy Opřeme se do toho napsala předmluvu.  Mrázová je TOP ženou českého byznysu 2014, prestižní anketu vyhlašuje mediální dům Economia. Je vdaná a má dvě dcery, které jsou pro ni zdrojem neustále inspirace.

Zuzana Řezníčková, ambasadorka

Ředitelka divize Prodej a marketing ve vydavatelství Economia
Je absolventkou Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. V oboru zůstala i pět let po dokončení studia jako výzkumný pracovník. Po roce 1989 začala pracovat ve společnosti Emco, z ní přešla do Master Foods, kde se vypracovala na vedoucí pozici. Díky svým zkušenostem byla v roce 1998 přijata jako ředitelka obchodu do Eurotelu, kde zůstala pět let. Pak působila jako viceprezidentka pro marketing a prodej u Českých aerolinií a generální ředitelka v Mediatelu. Na Slovensku jako ředitelka prodeje a marketingu pomáhala rozjet Telefóniku O2.  Zpět do Česka ji v roce 2008 přivedla až nabídka Skupiny ČEZ na pozici ředitelky prodeje. Od loňska působí jako ředitelka divize Prodej a marketing v mediálním domě Economia. Ve volném čase ráda cestuje a hraje golf. Má dospělého syna.

Barbora Chuecos, ambasadorka

Generální ředitelka kosmetické společnosti Mary Kay pro ČR a SR
Barbora Chuecos do Mary Kay nastoupila v roce 2000 do marketingového oddělení. Dlouhodobě ji naplňuje osobnostní rozvoj a práce s lidmi a jejich vnitřním potenciálem. Působí v několika vzdělávacích a rozvojových projektech se zaměřením na ženy v byznysu a angažuje se v oblasti charity. Miluje svoji práci, ale za svůj největší životní úspěch považuje svoji rodinu.
Mezi její záliby patří canisterapie, příroda a cestování.

Andrea Šarochová, ambasadorka

Zástupkyně výkonného ředitele HR, Komerční banka a.s.
Po studiích oboru Sociální práce na univerzitách v Ústí nad Labem a Hradci Králové začínala Andrea Šarochová jako konzultantka ve společnosti Neumann Partners. V roce 1999 nastoupila jako personalistka v Komerční bance a postupně se vypracovala na pozici zástupkyně výkonného ředitele pro lidské zdroje v Komerční bance, kterou zastává čtvrtým rokem. 

Sledujte nás na sociálních sítích!