Bicomterapie: vibracemi ke zdraví

Bicomterapie je další ze společností, která zářila při zahájení kampaně na piazzetě Národního divadla a jejíž produkty najdete v srdcerváčském katalogu. Vyberte si voucher na antinikotinovou terapii, a sekněte tak s kouřením. Nebo si při popíjení čekankové či pampeliškové kávy přečtěte, jak to v Bicomterapii chodí.

Centrum zdraví Life Style & Bicomterapie je na trhu šestým rokem a právě zažívá boom. Proto nezůstalo jen u biorezonanční diagnostiky a terapie. Společnost nabízí také pampeliškovou a čekankovou kávu, kořeny rostlin na odvary, mleté nebo v kapslích, potravinové doplňky na přírodní bázi, přístroje na harmonizaci prostředí a Bachovy esence. „Takový záběr nebyl původně v plánu, ale reagujeme na poptávku. Zatím jsme stále malá firma, v pár lidech jsme napojení na externí společnosti, které nám zajišťují potřebné věci. V roce 2018 ale plánujeme dostat všechno pod jednu střechu, abychom měli přehled a mohli nabízet kompletní služby kvalitně a sami, včetně oficiálního e-shopu,“ uvádí Jaromír Jampílek, manažer společnosti a terapeut.

Až změna proběhne, některé pozice bude možné nabídnout zdravotně postiženým zaměstnancům. „Pro nás je zásadní zodpovědnost, samostatnost a loajalita k firmě, což se u zdravých kolegů ne vždy potká. Tak dejme šanci těm, kteří o ni stojí a co jsou podle mě větší srdcaři. Navíc přece nikdy nevíme, kdy se my sami budeme potýkat se zdravotním omezením nebo handicapem.“ Legislativní problematiku a otázky bezbariérového prostředí konzultovali v Bicomterapii už nyní s Nadačním fondem. „Líbí se nám, jak Fond funguje. Finance si tu umějí zhodnotit na základě produktů v katalogu, a k tomu je evidentní, kam ty peníze jdou. I proto jsme k přispění do katalogu navrhli i další firmy. Sami totiž výborně fungujeme hlavně díky kladným referencím našich klientů,“ upřesňuje Jaromír Jampílek.

Co je biorezonance, jak probíhá terapie

Bicomterapie má zatím tři provozovny. Ta v Táboře je pouze na zakázku pro velké společnosti a fabriky, pro veřejnost jsou určeny pobočky v Karlových Varech a v Praze 4. Zájemce o terapii si telefonicky nebo na webových stránkách zarezervuje datum a čas, přímo na místě se pak dozvídá všechno potřebné. První návštěva a celková diagnostika je delší, jinak ale jedna terapie trvá zhruba dvacet minut a opakuje se několikrát v měsíci podle daného rozpisu a celkové kondice klienta. Po pěti až šesti návštěvách už většinou zákazník, pokud chce, dochází jen na udržovací terapii ve větších časových rozestupech. Lékařské doporučení zpravidla potřeba není, biorezonance je neinvazivní a bezbolestná metoda alternativní medicíny.

Biorezonance vychází z poznatku, že každá buňka či předmět mají své jedinečné změřitelné elektromagnetické vlnění určité frekvence. V lidském těle se takto dají vytestovat i vibrace rušivých cizorodých látek a patogenních energií. Biorezonanční přístroj přijímá tyto informace elektrodami umístěnými na klientově těle a porovnává je s uloženým „zdravým“ frekvenčním vzorkem.  Zpět do klientova těla pak vyšle harmonizující, tedy izolované, obrácené a zesílené vlnění. V organismu tím bez chemikálií a zásahu člověka přirozeně dochází k nastartování samoozdravných  a léčebných procesů a eliminaci vlivu škodlivých návyků a látek.

Biorezonance je vhodná zejména pro předcházení nebo zmírnění dopadu dlouhodobého stresu, vyčerpání, nespavosti a depresí, při detoxikaci a odstraňování energetické nerovnováhy v těle, i pro posílení činností jednotlivých orgánů. Dále se využívá pro určení původu některých tělesných obtíží a při problémech s nadváhou, alergiemi, kožními nemocemi a nadměrným pocení. Pomáhá také skoncovat se závislostmi.

Odvykání kouření v Bicomterapii

„Téměř devadesát pět procent klientů, kteří u nás podstoupí odvykání kouření, už nekouří déle než rok. Přitom stačí jedna hodinová terapie,“ říká Jaromír Jampílek. Klient si před sezením naposledy zapálí a cigaretu vloží do speciálního kalíšku. Přístroj sejme frekvenci nedopalku, a do klientova těla pak vysílá obrácenou vibraci, díky níž již tělo nebude vyžadovat nikotin. Dalšími vlnami daného programu zároveň dochází k celkové harmonizaci organismu. Po terapii je třeba tři dny striktně dodržovat pitný režim, nepřetěžovat se a počítat s možným nepohodlím, které ale rychle ustoupí.

Motorické návyky vyřeší plastová foukačka naplněná speciální příchutí. „Tu klient podle našich zkušeností potřebuje nejvýše dva týdny hlavně proto, aby byl přechod na nekuřácký život snazší. Dát si ráno prvně kávu bez cigarety je veliký šok, stejně tak nejde najednou přestat trávit čas s kamarády kuřáky. Rychle se vám rovněž vrací chutě, a cítit po ránu například pastu na zuby je nezvyk,“ vysvětluje Jaromír Jampílek.

Poslední nástrahou odvykání jsou nenadálé stresy a emoční výkyvy vyvolané například očekávaným nárůstem váhy. „Klientovi doporučíme několik jednoduchých pravidel stravování i celkového životního stylu, můžeme je podpořit Bachovými esencemi či dalšími přírodními produkty. Zároveň jsme nepřetržitě k dispozici na telefonu.“  Pokud si během čtyř týdnů od terapie klient zapálí, novou terapii má v rámci záruky zdarma. „Je ale třeba používat zdravý rozum a nenechat se vyhecovat například k tomu, že si vyzkouším, zda mi cigareta chutná, zda to takzvaně překouřím,“ doplňuje Jaromír Jampílek.

Nakonec se všechno vrátí

„Lidé rádi utíkají od reality, s cigaretou nebo jinou náhražkou mají krátký čas jen pro sebe. Současný hektický životní styl je nevyhnutelně smílá, ať už v práci nebo v soukromí. Narůstají potíže se spánkem, trávením, depresemi. Když však začneme o svém životě přemýšlet trochu jinak a budeme se o sebe dobře starat, tělo nám to vrátí.“ Když se pana Jampílka zeptám, jak to má teď v životě on, se smíchem odpovídá: „Jako ta kovářova kobyla, co chodí bosa. Sice jsem už několik let výrazně štíhlejší nekuřák, ale firma mi zabírá prakticky všechen můj volný čas. Proto se už těším na posun a změny v příštím roce.“

Autorka: Helena Tutterová
Foto: archiv Bicomterapie

 

Chcete podpořit Srdcerváče a vše co dělají?
Vyberte si jako odměnu za váš finanční dar unikátní zážitek nebo dárek v srdcerváčském katalogu: www.srdcervaci.cz.

 

 
 

Sledujte nás na sociálních sítích!