Cesta křišťálového světla

Výjimečná příležitost vydat se po stopách skla a jeho různých podob. Zákulisí výroby moderních designových svítidel a možnost tvorby vlastního skleněného objektu. Vydejte se s námi po stopách krystalu a světla a poznejte magii a krásy sklářského řemesla.
Dárce Pražská galerie českého skla, o.p.s.
Délka Celý den
Čas 8:30-cca 20:00
Město Nový Bor
Datum 19.9.2014
Region Liberecký kraj
Hodnota 200 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Můžete získat díky

Pražská galerie českého skla, o.p.s.

Popis

Stanislav Libenský Award (založ. r. 2009) je jediná mezinárodní soutěžní výstava skla na světě, do které se mohou hlásit čerství absolventi.

Stanislav Libenský je považován za významného českého sklářského umělce a pedagoga, jehož díla vytvořena ve spolupráci s Jaroslavou Brychtovou, jsou vystavena v muzeích a galeriích po celém světě. Kromě vlastní tvorby rovněž vyučoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a byl ředitelem a pedagogem na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě, kde také trvale žil a tvořil po většinu svého života.

Soutěž slouží k mezinárodní prezentaci mladých sklářských umělců. Cílem soutěže je pomoci rozvíjet mezi nimi sklářské umění a porovnávat různé přístupy a způsoby práce. Iniciátor soutěže – Pražská galerie českého skla (PGČS) doufá, že díky této soutěži a následné dlouhodobé výstavě pomůže mladým umělcům vstoupit do světa businessu a prozkoumat potenciál skla.

Na každé z předcházejících výstav bylo k vidění mnoho vynikajících děl z 30 zemí a 40 vysokých škol.

8.30 odjezd z Prahy od Hlavního nádraží 10.30–12.30 Factory Tour (prohlídka výroby) 12.30–14.00 oběd v restauraci Ajeto v Novém Boru 10.00–17.00 workshop v TGK (prezentace TGK, možnost vyzkoušení malého vzorování) cca 18.30 návrat do Prahy

Podmínky účasti: Sportovní, pohodlné oblečení Doplňující údaje o bezpečnosti: Prohlídka sklárny vyžaduje zvýšenou opatrnost

O poskytovateli zážitku/dárku

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.prazskagalerie.cz http://ww.libenskyaward.com

Zařazen v kategoriích


Sledujte nás na sociálních sítích!