Co dělají v Art Movement, z.s.

ArtMovement z.s. je jeden z dalších našich poskytovatelů darů a zážitků.

ArtMovement z.s. je nestátní, nezisková společnost (dříve sdružení, nyní spolek). Byla založena v roce 2009 Kateřinou Riley a Markétou Matouškovou. Ve své činnosti se soustřeďuje zejména na:

>   organizaci a pořádání mezinárodních a tuzemských výstav, které propojují výtvarné umění s filmem či hudbou (Pixar 30 let animace – 2019, David Cronenberg: Evolution – 2016, Tim Burton a jeho svět - 2014, Jiný vzduch - 2012, Civic Minds - 2012). Zaměřuje se na realizaci projektů jak renomovaných, tak začínajících autorů. 

>   zajišťování a organizaci osvětové a vzdělávací kampaně k začlenění osob trpících duševním onemocněním do běžného života. Formou pořádání workshopů, mezinárodních konferencí, výroby vlastních či koprodukovaných audiovizuálních děl, převážně dokumentárních filmů (Paralelní životy). 

>   prostředkem k naplnění těchto cílů jsou kulturní, vzdělávací a informační projekty (Paralelní životy I – IV., OKO mobilní komunitní centrum, Art4PSY, Containera, Civic Minds). Více o našich projektech najdete na webových stránkách www.artmovement.cz nebo na FB facebook.com/ArtMovement.cz. 


Sledujte nás na sociálních sítích!