Do Laterny magiky na VIDÍM NEVIDÍM

Návštěva představení Laterny magiky VIDÍM NEVIDÍM uváděného na Nové scéně Národního divadla, včetně vstupu na zkoušku, prohlídky zákulisí a seznámení s herci a režisérkou.

Dárce Národní divadlo - Laterna Magika
Délka 3 hodiny (2 + 1 hodina = prohlídka a zkouška + samotné představení, které se hraje bez přestávky).
Čas 15:00
Datum 23.11.2014
Region hlavní město Praha
Město Praha
Hodnota 1 200 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Tuto položku můžete získat díky podpoře Národní divadlo - Laterna Magika

Popis

Voucher zahrnuje přístup na „oprašovací zkoušku“ před představením a prohlídku zákulisí před představením samotným, včetně seznámení s herci (Agátka – Rozárka Husáková / Ada Matoušů; Maminka – Linda Rybová; Tatínek – Tomáš Měcháček; Doktor – Milan Slepička). Návštěva v sobě zahrnuje vstup pro 2 osoby (ideálně rodič + dítě). Představení Vidím nevidím připravila filmová režisérka a animátorka Maria Procházková. Ve svém scénáři se volně inspirovala dětskou knihou Ivy Procházkové Pět minut před večeří. Tato inscenace Laterny magiky určená rodinnému publiku vypráví příběh holčičky Agátky, která když se narodila, neviděla, a tak svět kolem sebe objevuje především hmatem a sluchem. Pomocí projekcí nám dává nahlédnout i do svých fantazií a představ. Inscenace kombinuje hranou a klasickou animaci, hereckou akci, tanec, pantomimu i prvky černého divadla. Dodatečné informace: Představení začíná v 17:00 hod. (délka cca hodina bez přestávky), zkouška pravděpodobně v 15:00 hod. Laterna je sice bezbariérová, zákulisí bohužel ne. Zážitek je vzhledem k jeho délce vhodný pro děti starší 5 let. Osoby se budou s voucherem Srdcerváčů hlásit na podkladně, která se nachází ve vstupním vestibulu a je otevřena až do začátku představení. Podmínkou účasti je oděv vhodný do divadla.

O poskytovateli zážitku/dárku

Laterna magika je první multimediální divadlo na světě s více než pětapadesátiletou tradicí. V současnosti je jedním ze souborů Národního divadla. Základní snahou, která utváří Laternu magiku dodnes, je hledáni cest k syntetickému divadlu, které je schopné vyprávět příběh za použití většího množství prostředků, zejména prostřednictvím multimediální projekce v kombinaci s prací živých interpretů na jevišti. Základní princip, interaktivní propojení filmové projekce s pohybem a hereckou akcí, postupně doplnily nové technologie. Maria Procházková se narodila a žije v Praze. Vystudovala FAMU, ve své tvorbě se zaměřuje na animaci, režii a scenáristiku hraného filmu, publicistiku, dokumentaristiku, výrobu klipů, spotů, znělek a koláží. Spolupracuje s redakcí dětské tvorby České televize, natáčí animované videoklipy s použitím dětských kreseb. Je autorkou celovečerních snímků Kdopak by se vlka bál, Žralok v hlavě nebo animovaných seriálů Evropské pexeso a České pexeso. Režírovala animovaný seriál Slovíčka. Za svoji tvorbu obdržela již několik významných ocenění. 

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/5932

Zařazen v kategoriích


Sledujte nás na sociálních sítích!