Historie 2016

Zdravotně postižení lidé nejen že chtějí a většinou i mohou pracovat, ale často z nich postižení dělá velmi silné osobnosti, které se nebojí porvat za dobrou věc. Naši Srdcerváči - osvětový a fundraisingový projekt Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením - nám tuto myšlenku pomáhají šířit.

A je to tady! Odstartovali jsme už 4. čtvrtý ročník kampaně Srdcerváči 2016 s pěticí Srdcerváčů z takzvaných pomáhajících profesí - v pátek 9. září 2016 v 17 hodin akcí Piána na Hlavním nádraží. Zároveň jsme spustili 9. září v 9.09 hodin grantové řízení. Kdo získá letošní srdcerváčské granty, prozradíme 18. ledna 2017.

I letos naše Srdcerváče provázejí jejich ambasadoři.

A máme letos několik novinek:

30. května 2016 jsme lidem se zdravotním postižením nově nabídli služby expertních dobrovolníků. V našem katalogu si mohou vybrat expertního dobrovolníka, který jim pomůže posunout se dál v kariéře. 

Od 27. do 31. října jste mohli obdivovat nové sklenky a vína z kolekce Original by Srdcerváči na letošním Designbloku.

9. listopadu se Srdcerváči, jejich partneři a fanoušci sešli na Srdcebraní! A to v restauraci Mlsná kavka. Podívejte se na atmosféru.

Do 10. prosince jste mohli podpořit Srdcerváče také v crowdfundingové kampani na Darujspravne.cz. Martina Veverková sice cílovou částku nevybrala, ale každá koruna se počítá a budeme se snažít, aby svou fotoknihu Jdeme dál vydala.  

Hlavním partnerem Srdcerváčů se stala ČMSS a místopředseda představenstva stavební spořitelny Manfred Koller šestým letošním Srdcerváčem.

Od 7. 12. 2016 do 15. 2. 2017 se mohou lidé se zdravotním postižením zapojit do velkého anonymního průzkumu Srdcerváčů a ČMSS, který zjišťuje, jaké finanční produkty na rekonstrukci či pořízení bydlení by lidé s postižením uvítali.

15. 12. 2016 zavíráme srdcerváčský katalog, otevřeme opět 5. 1. 2017.

18. 1. 2017 zveřejníme výsledky grantového řízení 4. ročníku projektu Srdcerváči!

Záštitu projektu Srdcerváči 2016 udělila ministerstva obrany, práce a sociálních věcí a zdravotnictví.


Srdcerváči 2016 a jejich ambasadoři


Kde vaše peníze pomohly 2016

Grantové řízení Srdcerváči 2016 - úspěšní žadatelé
Název organizace Cíl projektu Název projektu Přidělená částka
Pestrá společnost Vybavení technikou pro 5 OZP zaměstnanců. Materiální vybavení pro OZP zaměstnance 15.000,-
Mgr. Petra Rubášová, OSVČ, OZP, podnikatelka v zemědělství Pořízení mobilního hygienického centra (výrobce Stöckel), zahrnujícího nerezovou vaničku na oplach kleští se sprchou, čerpadlo a dva kanystry (jeden na čistou, druhý na odpadní vodu) pro včelaře - OZP pro prodej medem slazené zmrzliny ve stánku. Pořízení mobilního hygienického centra na oplach kleští 13.436,- 
DUHA – společnost pro integraci osob s mentálním postižením Pračka o kapacitě 6 kg – zn. LAVAMAC LSC 65 E, Průmyslová pračka pro prádelnu zaměstnávající osoby se zdravotním nebo mentálním postižením. Modernizace zařízení pro druhou provozovnu sociální firmy Duhová prádelna 55.539,-
Portus Praha z.ú. Pořízení nové technologie do naší potravinářské výroby, což umožní vznik nového prac .místa na HPP pro OZP. DOBROTY S PŘÍBĚHEM – K novému stroji nové pracovní místo! 25.000,-
Náruč, z.s. Spolufinancování koupě auta s chladící jednotkou pro rozvoz našich produktů studené kuchyně k zákazníkům s vytvořeným chráněným pracovním místem řidiče. Chladící auto pro kavárnu Modrý domeček 100.000,-
Vrátka, z.s. Zakoupení techniky pro kavárnu - kávovarů pro využití i mimo provozovnu. Obnovení mobiliáře Kavárny Vrátka 29.585,-
Život bez bariér, z.ú. Pracovní místo na jeden rok pro 3 OZP, malíře sádrových replik betlémů a jejich materiální vybavení. Betlémy z Kláštera 45.000,-
Spolek rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Daneta Sloupový šicí stroj a průmyslový šicí stroj. Nová technologie – lepší pracovní podmínky pro zdravotně postižené 47.300,-
Sdružení Neratov, o.s. Profesionální napařovací žehlička „Minivapor“, běžný šicí stroj, tzv. nábal, tedy obal na válec mandlu. Rozvoj chráněné dílny Pradlenka 25.000,-
ZELENÝ OSTROV s.r.o. Nákup žehlicího systému a žehlicího lisu. Krásně vyžehlené prádlo 50.000,-
Chráněné dílny Fokus Vysočina, s.r.o. Úprava kuchyně a zázemí pro zaměstnance. Do "Občerstvení na polévku" 44.140,-
    Celkem: 450.000,-

Aukce 2016

Děkujeme dárcům a zárověň všem, kteří se účastnili aukcí a díky nimž se ve 4. ročníku povedlo získat 173.235,- Kč!

Petr Lexa Hoggy podepsané Lenovo X2 Gold
5.800,- Kč

Podepsaný mobil Lenovo X2 Gold, který na podporu Srdcerváčů věnoval Petr Lexa – Hoggy v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV. Mobil byl používaný, ale stav jako nový.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Originální kuchařka Kitchenette – Rok v kuchyni s podpisem
365,- Kč

Originální kuchařka Kitchenette – Rok v kuchyni s podpisem autorky, známé foodblogerky Markéty Pavleje, která knihu do aukce věnovala v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV na podporu projektu Srdcerváči. 
Publikace Kitchenette ‒ Rok v kuchyni vychází z blogu, který již dva roky foodblogerka Markéta Pavleje s citem a zanícením připravuje pro svoje přátele a věrné příznivce. 

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Podepsaný longboard Natálie Kotkové The Nattines
2.700,- Kč

Podepsaný longboard, který v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV na podporu Srdcerváčů věnovala spolu s Hervis Sport Natálie Kotková. Česká Miss World 2016, 1. vicemiss ČR 2016, blogerka a youtuberka: The Nattines. 

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Tričko a náramek - MadBros
130,- Kč

Tričko a náramek MadBros, které na podporu Srdcerváčů věnovalo duo MadBros v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

MadBros originální klapka s věnováním
1.825,- Kč

Klapka MadBros, kterou na podporu Srdcerváčů věnovalo duo MadBros v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Originální mikina - MadBros
110,- Kč

Mikina MadBros, kterou na podporu Srdcerváčů věnovalo duo MadBros v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Kniha Já, Jůtuber
105,- Kč

První kniha o JůTuberech v Čechách a na Slovensku, kterou na podporu Srdcerváčů věnovalo duo MadBros v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Makyna016 podepsaná kulma na vlasy
155,- Kč

Kulma na vlasy, kterou na podporu Srdcerváčů věnovala Makyna016 v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Tričko DenisTV
500,- Kč

Tentokrát si dal v pořadu Kurýr pro Blog TV Ondra Volný rande s youtuberem a vlogerem Denisem a ten do aukce na Aukro pro Srdcerváče věnoval super tričko. 

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Carrie Kirsten, Russell Hobbs Nutri Boost
817,- Kč

Předmětem aukce byl nový stolní mixér Russell Hobbs Nutri Boost, který na podporu Srdcerváčů věnovala Carrie Kirsten v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Dres Jakub Brabec-AC Sparta Praha
15.000,- Kč

Jedinečná aukce dresu Jakuba Brabce z AC Sparta Praha.
Tento dres měl Jakub Brabec na sobě v zápase Sparta Praha - Sönderjyske, když vstřelil rozhodující gól a zajistil tak Spartě postup do základní skupiny Evropské ligy. 

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Zachy, podepsané tričko + brýle
205,- Kč

Tričko, které mladý youtuber Zachy upravil a v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV podepsal a také originální sluneční brýle, které k němu skvěle ladí.
Výdělek z prodeje bude věnován na nadaci Srdcerváči.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Podepsané CD od Not so funny Any a Amco
435,- Kč

Dvě podepsaná CD od youtuberky Not so funny any a rapera Amco, která věnovali na podporu Srdcerváčů v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Pavel Callta, CD Momenty (2 aukce)
465 Kč

Podepsané CD Momenty, který na podporu Srdcerváčů věnoval v Pavel Callta průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Pavel Callta, CD Momenty, Special Edition (2 aukce)
920,- Kč

Podepsané CD Momenty, Special Edition, který na podporu Srdcerváčů věnoval Pavel Callta v průběhu natáčení pořadu Kurýr s Ondrou Vodným pro Blog TV.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

iPhone 5S 64 GB, barva zlatá, Leoš Mareš
76.500,- Kč

Punc výjimečnosti dal nejdražšímu telefonu značky iPhone 5s ve verzi 64GB a v barevném provedení Champagne jeho původní majitel – populární český moderátor Leoš Mareš.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO a Aukrobot.

Dres Tomáše Rosického z ‪‎Euro 2016‬
20.800,- Kč

Jde o dres, ve kterém nastoupil kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický k zápasu na evropském šampionátu proti Španělsku. Ještě zpocený a trochu špinavý. Svléknutý při střídání v 88.minutě... Pravost ověřena. Vyzvednutý Leošem Marešem přímo u střídačky. 

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO a Aukrobot.

Unikátní drátované srdce zapsané v knize rekordů
810,- Kč

Unikátní drátované srdce, které vznikalo od 20. března do 28. května 2016 v rámci charitativní akce Knoflikiáda v Novém zámku u Lanškrouna a které věnovala dobrovolná kastelánka zámečku a členka cechu česko-moravských uměleckých dráteníků Krasava Šerkopová.

Srdce z největšího počtu smyček a spirál je v Česku naprosto výjimečné a je zapsáno v České databance rekordů pelhřimovské agentury Dobrý den.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Kopačky Radka Kováče z AC Sparta s podpisem
1.893,- Kč

Vlastnoručně podepsané kopačky, ve kterých Radoslav Kováč odehrál svůj poslední ligový zápas své kariéry. Velikost kopaček značky NIKE: US 11.5, UK 10.5, EUR 45.5. Můžete je mít díky spolupráci fotbalistů pražské Sparty s projektem Srdcerváči. 

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Tenisová raketa Karolíny Plíškové s podpisem
10.600,- Kč

Vlastnoručně podepsaná raketa skvělé české tenistky Karolíny Plíškové. Jeden podpis je na rukojeti, druhý podpis je z boku rakety. K raketě náleží také originál obal na kterém je také podpis. Raketu můžete mít díky spolupráci společnosti Česká sportovní s projektem Srdcerváči

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Originální rockový stůl, jedinečný kousek!
33.100,- Kč

Na podzim vyhlásilo Radio Beat sbírku. Nikoli peněz, ale předmětů. Čehokoli, co má něco společného s rockem, rockovou muzikou a posluchači Beatu. Ti měli do radia donést nebo poslat nějaký předmět z vlastní sbírky. Výsledek nakonec předčil veškerá očekávání. V Radiu Beat se sešly bubenické paličky, činely, trsátka, vstupenky na koncerty, audio technika, kusy hudebních nástrojů a třeba i svetr Vládi Mišíka. Z věcí, které se podařilo shromáždit, pak Radio Beat ve spolupráci se společností Respiro vytvořila unikátní kousek - rockový stůl.

Dražba se uskutečnila díky našemu partnerovi AUKRO.

Poskytovatelé darů a zážitků 


Sledujte nás na sociálních sítích!