Jak se kalí ocel

Co Vám uteklo

Exkurze do vybraného hutního provozu (ocelárna nebo válcovna) – pro jednotlivce.
Dárce ArcelorMittal Ostrava a.s.
Délka 90 minut
Město Ostrava
Datum volitelné viz. níže
Čas 9:30
Region Moravskoslezský kraj
Hodnota 500 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Tuto položku můžete získat díky podpoře ArcelorMittal Ostrava a.s.

Popis

Jedinečná příležitost navštívit ocelárnu (provoz plynulého lití oceli) a válcovnu (válcovna pásů nebo středojemná válcovna). Prohlídka provozů probíhá po vyznačených bezpečných exkurzních trasách s průvodcem a odborným výkladem.

Sraz účastníků v budově ředitelství na recepci.

Podmínky účasti: věk nad 15 let, dlouhé kalhoty a pevná uzavřená obuv. Účastníci exkurze musí být vybaveni osobními ochrannými prostředky, které jim budou zapůjčeny (ochranná přilba, pracovní plášť, brýle, ochrana sluchu).
Na místě bude přítomen zkušený průvodce, před exkurzí budou účastníci seznámeni se zásadami bezpečnosti a používání stanovených osobních ochranných pracovních prostředků.

O poskytovateli zážitku/dárku

Společnost ArcelorMittal Ostrava byla založena pod jménem Nová huť 31.12.1951. Spolu se svými dceřinými společnostmi zaměstnává přes 7 500 lidí. Ročně vyrábí 2 miliony tun oceli. S výrobky ostravské huti se setkáváte doslova na každém kroku. Kromě silničních svodidel, která vás chrání na více než 70 % českých silnic, jsou to např. trubky, z kterých se staví vodovody, plynovody i ropovody, dále výztuže do betonu, profily a nosníky, které jsou součástí budov, mostních konstrukcí a stožárů vysokého napětí, a také plechy, které se používají například v domácích spotřebičích.

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://ostrava.arcelormittal.com

Sledujte nás na sociálních sítích!