Jak se ručně ohýbá dřevo?

Co Vám uteklo

Unikátní prohlídka výrobního procesu v továrně TON, nejstaršího místa na světě, kde se vyrábí nábytek Thonetovým principem.
Dárce TON a.s.
Délka 1,5 hod
Čas volitelný viz.níže
Datum volitelné viz.níže
Region Zlínský kraj
Město Bystřice pod Hostýnem
Hodnota 1 000 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Tuto položku můžete získat díky podpoře TON a.s.

Popis

Během hodiny a půl exkluzivní exkurze uvidíte, jak se dá dřevěný hranolek ručně ohnout až do úhlu 180°. Prohlédnete si továrny a proces výroby od ohýbání dřeva 150 let starou technologií, přes další pracovní postupy zpracování až po konečný produkt, tedy hotovou židli. Doprovodí vás zkušení technologové, kteří velmi poutavým způsobem vypráví o zajímavosti jednotlivých výrobních procesů. Dostane se i na historické snímky v prostorách staré továrny s komentářem o 150 letech historie společnosti. Jeden voucher platí pro skupinu 10 lidí. Volitelný termín a čas ve všední den v období 15.10.2014–8.9.2015.

Dodatečné informace: Je zčásti vhodné pro osoby na vozíku (nelze se dostat do všech částí továrny). Je vhodné pro rodiny s dětmi od 6 let. Do výrobní haly je povolen vždy pouze vstup s pověřenou osobou, průvodcem (technologem, marketingovým nebo jiným pracovníkem) ze společnosti TON a.s. Skupina je vždy doprovázena pověřeným zaměstnancem společnosti TON a.s., našimi průvodci je vždy volena trasa tak, aby nebylo ohroženo zdraví návštěvníků. Návštěvníci musejí dbát pokynů tohoto pracovníka. Účastníci se sejdou na hlavní vrátnici (od autobusového nádraží je to zadní vrátnice), uprostřed areálu je při cestě secesní vila Michaela Thoneta s prodejnou, hlavní vrátnice je až o dalších 300 m dále.

O poskytovateli zážitku/dárku

Naše ručně ohýbané židle a stoly stojí na tradici delší než 150 let. Časem prověřená technologie výroby garantuje kvalitu, inovativní nápady posunují design stále kupředu. Domovy, zaměstnání i provozy zákazníků z 60 zemí světa totiž chceme stále obohacovat o ikonický nábytek, který udělá z každodenního sezení neobyčejný zážitek. Za tuto práci jsme již získali ocenění Red Dot Design Award, Good Design, Interior Innovation Award nebo Czech Grand Design.

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.ton.cz

Sledujte nás na sociálních sítích!