Kniha "Economics of Good and Evil

Kniha Economics of Good and Evil s podpisem autora Tomáše Sedláčka.
Dárce PhD. Tomáš Sedláček
K dispozici 0x
Hodnota 380 Kč

Tento produkt již nelze objednat

Můžete si ale vybrat podobný z kategorie
Tuto položku můžete získat díky podpoře PhD. Tomáš Sedláček

Popis

Economics of Good and Evil (v anglickém jazyce) – Prvotina Tomáše Sedláčka ukazuje, jak barvitě uměli o majetku, vlastním užitku a společenském blahu přemýšlet naši předkové. Autor bere čtenáře na dobrodružnou pouť ke kořenům naší civilizace a na příkladech starých Sumerů, Židů, antických myslitelů, anebo Komenského či Descarta ilustruje, jak inspirativní je sledovat proměny lidského tázání očima ekonoma.

O poskytovateli zážitku/dárku

Tomáš Sedláček (1977) je hlavní makroekonom hospodářských strategií, ČSOB, je také přednášejícím na vysoké škole, publicistou, dlouholetým poradcem čelních politiků (prezident republiky, ministr financí, premiér v rámci NERV) a častým komentátorem v mediích.
Je stipendistou Yaleovy University a doktorandem na Karlově univerzitě, kde pravidelně přednáší. Nepravidelně přednáší pro mnoho dalších českých i světových univerzit (Georgetown, Yale, Wheaton). Yale Economic Review (2006) jej zařadil mezi pětici perspektivních mladých ekonomů. Jeho akademické práce získaly uznání děkana fakulty a Hlávkovu cenu.
Na jaře 2009 publikoval knihu Ekonomie dobra a zla: po stopách ekonomického tázání od Gilgameše po finanční krizi, která se stala národním bestsellerem. Pravidelně přispívá do čtvrtečních hospodářských novin a je členem mnoha poradních nebo statutárních orgánů neziskových institucí (Forum2000, Diplomatická akademie, Česko-německý fond budoucnosti a jiné).

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.tomassedlacek.cz

Sledujte nás na sociálních sítích!