Komorní setkání s Jaroslavem Svěceným

Co Vám uteklo

Jedna z mála příležitostí pozorovat z bezprostřední blízkosti jak se prsty houslového mistra hbitě pohybují po hmatníku.

Dárce SUBITON spol.s r.o.-Jaroslav Svěcený
Délka 90-120minut
Čas 19:30
Město Praha
Datum 23.1.2015
Region hlavní město Praha
Hodnota 290 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Tuto položku můžete získat díky podpoře SUBITON spol.s r.o.-Jaroslav Svěcený

Popis

Z úst povolaných si můžete poslechnout poutavé povídání o historii unikátních mistrovských houslí a některých houslařských mistrů, jejichž nástroje znějí v dílech klasické hudby dodnes. Sami uslyšíte, jak různě zní jednotlivé nástroje, které vznikali v průběhu pěti staletí. Slovy mistra: „Housle lze přirovnat k ženě. Mají-li být pěkné, musí mít krásnou hlavu, dlouhý štíhlý krk, správně klenutý korpus a namísto půvabně dlouhých nohou, dlouhý a krásný tón. S některou navážete kontakt hned, jinou dobýváte třeba i půl roku. Totéž platí o houslích. Některé snášejí a dokonce potřebují tlak, jiné naopak. Na to, co potřebují, je třeba trpělivost a snaha objevit, co dělá interpret špatně, co nástroj nechce.“ Během setkání a koncertu, které se uskuteční v malém soukromém klubu, budete mít příležitost pořídit si za výhodných podmínek některé z řady CD, které vyšli z dílny Jaroslava Svěceného a budete-li chtít, autor Vám je na místě podepíše.

O poskytovateli zážitku/dárku

Jaroslav Svěcený je proslulý popularizátor houslové hry, zejména jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. V posledních letech jej můžete pravidelně slyšet na Dvojce Českého rozhlasu jako jednoho z moderátorů Nočního Mikrofóra. Jaroslav Svěcený doposud natočil 44 CD s díly světových a českých autorů, za které obdržel mnoho zlatých či platinových desek. Je spoluzakladatelem dnes již prestižních českých festivalů – Smiřické svátky hudby, Klášterecké hudební prameny na půvabném zámku v Klášterci nad Ohří, pražské Tóny Chodovské tvrze a Kocianovo Ústí v Ústí nad Orlicí. Jaroslav Svěcený je také uznávaným znalcem historie a stavby houslí. V roce 2008 byl Jaroslav Svěcený jmenován mezinárodním soudním znalcem v oboru smyčcové hudební nástroje.

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.sveceny.cz http://www.violino.cz

Sledujte nás na sociálních sítích!