Museum skla Portheimka

Vhodné pro rodiny s dětmi

Objevte krásu uměleckého skla
Dárce Museum Kampa - Museum skla Portheimka
Čas Volitelný
Datum Volitelné
Region Hlavní město Praha
Město Praha
K dispozici 10x
Hodnota 120 Kč
  • ks

Můžete získat díky

Museum Kampa - Museum skla Portheimka

Popis

Expozice byla koncipována naprosto odlišně od běžných muzejních nebo galerijních zvyklostí. Návštěvníky v Museu skla Portheimka proto čeká neobyčejný zážitek kombinující barokní architekturu s krásou skla. Prvořadý je dojem, který se skládá z různých částí, podle toho, jak různorodě je sklářským uměním obsazen každý z prostor. Impozantní momenty se střídají s intimitou, okázalost se střídmostí. Několik uměleckých děl vzniklo přímo na zakázku nového muzea. Středem celého objektu je Mramorový sál s Reinerovou malbou, kde se potkává sklářská historie v podobě křišťálového lustru typu Marie Terezie s díly současného umění. Stálá expozice v Museu skla Portheimka obsahuje výhradně moderní a současné umělecké sklo z kolekcí Musea Kampa, Uměleckoprůmys­lového musea, soukromých sběratelů a samotných umělců. 
Ve vile Portheimka jsou díla proslulých sklářských umělců nainstalována tak, aby podtrhla její barokní atmosféru. Jednotlivé prostory navozují náladu míst sloužících v oné době k reprezentaci, povzbuzení duše, zábavě a potěše oka. Jmenují se Kaple, Hodovní síň, Mramorový sál, Krajina, Kabinet a Divadlo. Stálou expozici uměleckého skla dále doprovází zajímavý a pestrý program krátkodobých výstav a množství akcí zaměřených na edukaci, osvětu i kultivovanou zábavu.

Otevírací doba: úterý – neděle 10.00 – 18.00 hodin

Originální vstupenku Vám zašleme poštou (voucher, který si stáhnete při objednávce z našeho katalogu, nelze jako vstupenku použít).
Vstupenka je pro 1 osobu a opravňuje Vás k jednorázovému vstupu do muzea do stálé expozice současného uměleckého skla a na probíhající krátkodobou výstavu.
Platnost vstupenky je do 31. 12. 2019.

Vhodné pro vozíčkáře: ne
Vhodné pro rodiny s dětmi: ano
Doplňující údaje o bezpečnosti: dbát pokynů a rad poskytovatele

  • Doporučit e-mailem
  • Vytisknout
 

O poskytovateli zážitku/dárku

Ve spolupráci Musea Kampa, MČP5 a UPM bylo vytvořeno Museum skla Portheimka, které představuje stálou expozici uměleckého skla doplněnou zajímavým a pestrým programem krátkodobých výstav a množstvím akcí zaměřených na edukaci, osvětu i kultivovanou zábavu. Ve vile Portheimka jsou díla proslulých sklářských umělců nainstalována tak, aby podtrhla její barokní atmosféru.

Více na: www.museumportheimka.cz

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.museumkampa.cz

Zařazen v kategoriích


Sledujte nás na sociálních sítích!