Národní filmové muzeum NaFilM: pro osobu

Zažijte film jinak!
Dárce NaFilM, z.s.
Délka Návštěva je přibližně na 90 min (součástí jsou i dvě kina, kde je možné strávit i více času)
Čas Volitelný
Region Hlavní město Praha
Město Praha
Datum Volitelné
K dispozici 0x
Hodnota 140 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Můžete získat díky

NaFilM, z.s.

Popis

Národní filmové muzeum NaFilM přibližuje fascinující svět filmu a nabízí zážitek pro děti i dospělé. Během návštěvy budete objevovat, jak film funguje, a poznávat jeho historii zábavnou a interaktivní formou.

Hravé muzejní instalace propojují historii se současnými technologiemi, takže si na své přijdou všechny generace. Originální exponáty, které nikde jinde nenajdete, vyrábíme přímo pro účely muzea. Je možné si je vyzkoušet a díky nim se o filmu učit z vlastní zkušenosti.

V muzeu najdete nejen nejstarší promítací přístroje jako laterna magika, ale také klasickou 35mm promítačku na kliku, ze které je možné si postaru promítnout film z pásu. Expozici doplňují přes dvě hodiny projekcí českých a zahraničních filmů.

Součástí muzea je i ruchové studio, kde je možné si po vzoru světoznámých “brunclíků”, mistrů ruchu z Barrandova, vytvořit vlastní zvukovou nahrávku, nebo laboratoř J. E. Purkyně pro experimentování se zrakem. V závěru návštěvy si můžete natočit svůj animovaný film, který si z muzea odnesete domů.

Otevírací doba: úterý – neděle 13:00 – 19:00

Voucher, který si stáhnete při objednávce, je platnou vstupenkou do muzea.
Voucher je pro 1 osobu a jeho platnost je neomezená.

Více informací na http://www.nafilm.org/

  • Doporučit e-mailem
  • Vytisknout
 

O poskytovateli zážitku/dárku

Národní filmové muzeum NaFilM vznikalo od roku 2015 jako studentský projekt pomocí interaktivních výstav Na film!. V roce 2019 se spolku podařilo filmové muzeum otevřít nastálo v centru Prahy v historickém domě Mozarteum. Jedná se tak o první kulturně-vzdělávací instituci svého druhu v České republice. Nezisková organizace se věnuje také vývoji a realizaci vzdělávacích programů pro školy i veřejnost, výzkumu v oblasti filmové výchovy a výstavní praxe a mezinárodní spolupráci s filmovými muzei a kulturně-vzdělávacími organizacemi.

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.nafilm.org/

Zařazen v kategoriích


Sledujte nás na sociálních sítích!