Návštěva sklárny Rückl

Vhodné pro rodiny s dětmi Vhodné pro vozíčkáře

Nahlédněte do světa unikátní výroby ve sklárně Rückl, kde již od roku 1846 vzniká český křišťál té nejvyšší kvality.
Dárce RÜCKL CRYSTAL a.s.
Délka 45 minut
Čas Volitelný
Datum Volitelné
Region Středočeský kraj
Město Nižbor
K dispozici 0x
Hodnota 120 Kč

Tento produkt již nelze objednat

Můžete si ale vybrat podobný z kategorie

Můžete získat díky

RÜCKL CRYSTAL a.s.

Popis

Během komentovaných prohlídek sklárny Rückl mají návštěvníci možnost spatřit jednotlivé fáze a tradiční techniky výroby skla. Každý z kroků výroby křišťálu je vysvětlen a představen, stejně jako umění ručního foukání, proces kontroly kvality a řemeslné mistrovství našich brusičů.
Prohlídky jsou vedené v českém, anglickém nebo německém jazyce a trvají 45 minut. Mějte, prosím, na paměti, že prohlídky pro skupiny je nutno rezervovat předem. Rezervaci můžete provést telefonicky, emailem nebo napřímo přes náš rezervační formulář.
Sklárna se nachází v Nižboru, Středočeském kraji, v údolí řeky Berounky jen 35 minut cesty z Prahy. Na místě je možnost parkování. Sklárna je dobře dostupná i veřejnou železniční a autobusovou dopravou.
Produkty sklárny Rückl našly uplatnění i jako prestižní ocenění na poli sportu i kultury. Mezi držiteli křišťálu Rückl jsou i světové osobnosti, jako je například bývalý prezident USA Bill Clinton, královna Alžběta II., nebo papežové Jan Pavel II. a Benedikt XVI.
Od 25. ročníku cen Českého lva, které uděluje Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), se výroba ocenění navrátila do nižborské sklárny. Novou podobu sošky navrhnul umělecký ředitel sklárny Rony Plesl.

Otevírací doba:
Květen-Září: Po-Pá: 9.15–16.00, So: 9.30–13.00
Říjen-Duben: Po-Pá: 9.15–13.00,So: dle domluvy předem

Děti pouze v doprovodu rodičů.
Originální voucher Vám zašleme na Vaši emailovou adresu (voucher, který si stáhnete při objednávce z našeho katalogu, nelze použít jako vstupenku do sklárny). Platnost voucherů: do 31. 3. 2019..

Vhodné pro vozíčkáře, ovšem je třeba se domluvit předem na termínu ve všedních dnech dopoledne.

Kontakt:
Markéta Rücklová
+420 605 229 205
+420 311 696 248
marketa@ruckl.cz

Podmínky účasti: Slušné chování a vystupování.
Doplňující údaje o bezpečnosti: Dbát pokynů a rad poskytovatele (děti pod dohledem rodičů).

O poskytovateli zážitku/dárku

Sklárna Rückl, založena v roce 1846, posouvá tradiční české sklářství na novou úroveň. Rückl snoubí vznešenou krásu ručně foukaného a broušeného křišťálu s jedinečným designem a dokonalými detaily. Propojením toho nejlepšího z české historie, kultury a sklářského dědictví, Rückl přináší exkluzivní křišťálové kusy, které ztělesňují staletí bohaté tradice. Značka Rückl se tak hrdě zasazuje o renesanci českého broušeného křišťálu.

Oficiální internetové stránky poskytovatele: https://www.ruckl.cz/

Zařazen v kategoriích


Sledujte nás na sociálních sítích!