Parkourové haly In Motion Academy

Chcete se dozvědět více o společnosti In Motion Academy, která nám věnovala zážitky do našeho katalogu? Pak čtěte viz. níže.

 

Ačkoliv je parkour aktivitou patřící převážně do ulic, existují i vnitřní specializované prostory určené k jeho tréninku. Tyto parkourové haly se v České Republice začaly objevovat od roku 2016, kdy pražský parkourový tým In Motion vybudoval první In Motion Academy. Celý projekt začal veřejnou sbírkou na serveru startovac.cz, kde přispívali skokani z celé ČR. Pomoc od parkouristů se dostavila i při samotné výstavbě, kdy mnoho z nich přišlo dobrovolně přiložit ruku k dílu. Otevření haly znamenalo důležitý milník pro českou parkourovou komunitu.

Od té doby se haly In Motion Academy rozšířily do více měst a poskytují tréninkové prostory tisícům parkouristů. Každá hala je unikátní s překážkami postavenými tak, aby nabízely co nejvíce možností a podněcovali kreativitu skokanů. Povrchy jsou převážně tvrdé, aby se prostředí příliš nevzdalovalo venkovním podmínkám. Velmi oblíbené jsou tyčové konstrukce, kterých je v ulicích velký nedostatek. Posuvné překážky zajišťují neustále se měnící prostředí a nové výzvy.

Parkour je pro každého

Parkour je fyzická aktivita, která může sloužit i jako komplexní seberozvojová disciplína. Při důsledném tréninku parkouru člověk rozvíjí svou mysl v různých aspektech. V In Motion Academy věříme, že právě duševní hodnoty jsou to, co parkour odlišuje od většiny klasických sportů. Nevěnujeme se pohybu pouze v jeho fyzické podobě, ale snažíme se poskytovat nový pohled na tělo, mysl a život.

Toho docilujeme pomocí vedených tréninků v námi navržených a vybudovaných parkourových halách. Naši zkušení instruktoři kladou důraz na prožitek z tréninku spíše, než na výkonnost, čímž se lišíme od většiny klasických sportů.

Více informací o In Motion Academy najdeš na: imacademy.cz

 

Sledujte nás na sociálních sítích!