Publikace "Jelenovití na Šumavě"

Kniha se zabývá studiem pohybu, aktivity a chování jelenovitých žijících na území.
Dárce Národní park Šumava
Hodnota 220 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Tuto položku můžete získat díky podpoře Národní park Šumava

Popis

Autor: Pavel Šustr

Teprve projekt, který začal v roce 2005, věnující se pozorování pohybu jelena a srnce a jeho aktivity během dne a celého roku přinesl mnoho leckdy nečekaných informací ze života jelena.

Víte, že jeleni mají v hlavách stále „železnou oponu"? Když jdete lesem a zahlédnete jelena, tak to není náhoda, ale on je v tom území doma a na návštěvě jste se u něj objevili vy?

Veškeré výsledky pětiletého výzkumu jsou přehledně shrnuty v nové knize, které je doplněna mnoha fotografiemi, kresbami a mapami. Kniha je vhodná pro všechny, kteří se chtějí více dozvědět o okolní přírodě a tedy nejen pro lesníky a myslivce, kteří se tam ovšem dozví také mnoho zajímavého a věříme, že nového! Vydala Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava, 2013

Počet stran: 163

O poskytovateli zážitku/dárku

Národní park Šumava byl vyhlášen v roce 1991 a jeho území zahrnuje většinu z nejcennějších přírodních společenstev s potřebou přísné ochrany. Jsou to například zbytky pralesovitých porostů horských lesů, ledovcová jezera nebo horská či údolní vrchoviště. Zároveň je jedním z jeho základních rysů téměř všudypřítomné prolínání málo dotčené přírody se stopami staleté přítomnosti člověka, dodávající této řídce osídlené oblasti osobité kouzlo a zvláštní tajemnost.

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.npsumava.cz

Zařazen v kategoriích


Sledujte nás na sociálních sítích!