Nová srdcerváčská vína z Vinařství pod Radobýlem provázejí etikety Jaroslava Svěceného a Radka Kováče

V katalogu pro vás nově máme Ryzlink rýnský 2015 z Vinařství pod Radobýlem v naší kolekci Original by Srdcerváči. Láhve zdobí etikety s podpisem houslisty Jaroslava Svěceného a karikaturou fotbalisty AC Sparta Praha Radka Kováče. Přečtěte si, co o srdcerváčských vínech říká manažerka vinařství Lucie Popovič.

Věří v potenciál révy vinné pěstované v Čechách a snaží se pro ni udělat to nejlepší. Výjimečně příznivé pro víno z žalhostického Vinařství pod Radobýlem na Teplicku, které letos nabídnou Srdcerváči ve svém katalogu, jsou nejen podmínky pro pěstování, ale také přístup zdejších vinařů. “Chceme vyrábět pouze suchá vína, čímž jdeme na místní poměry trochu proti proudu, ale věříme, že je to správná cesta,” říká v rozhovoru manažerka vinařství Lucie Popovič.

Jaká vína jsou pro vás typická?

Všechna naše vína mají společného jmenovatele - snažíme se o to, aby vína co nejvíce chutnala tak, jak mají vína z tohoto regionu chutnat. S jejich chutí proto manipulujeme co nejméně. Charakterizují nás vína suchá, jiskrná, příjemně minerální a s krásnou kyselinkou.

Bez koho z vašeho týmu si nedovedete představit další fungování vašeho vinařství?

Vážím si práce každého kolegy, ale pokud mám někoho vyzdvihnout, pak by to byly osoby tři. Neobešli bychom se bez našeho vzdělaného a schopného vinaře, který do konceptu moderního vinařství krásně zapadá. Neobešli bychom se ani bez kolegy, který je všestranný a pracovitý a doslova svýma rukama mění zarostlé zanedbané plochy v půdu, kterou osazujeme novými vinohrady. A v neposlední řadě musím zmínit svého manžela, jehož vášeň pro víno nás přenesla z celoživotního koníčku až k ambicióznímu projektu moderního vinařství. Díky němu to vše začalo.

Dovedete si představit, že u vás dáte pracovní příležitost lidem se zdravotním postižením?

Samozřejmě, dovedeme si to představit velmi dobře.

Proč jste se spojili s projektem Srdcerváči a proč jste vybrali právě ono konkrétní víno, které letošní ročník kampaně provází?

Všeobecně fandíme bohulibým projektům a Srdcerváči tak nejsou výjimkou. Je dobře, že jsou na světě lidé, kteří se snaží pomáhat ostatním. Jde o naší první spoluprací se Srdcerváči a přišlo nám automatické nabídnout nejpovedenější víno, což je Ryzlink rýnský.

Jak vy osobně si představujete opravdového Srdcerváče?

Představuji si, že když se člověku do života překážka v podobě zdravotního postižení postaví, moc možností na výběr nemá. Buď se podvolí, a nebo se zkusí vzepřít a žít plnohodnotný život. Srdcerváčem je pro mě každý, kdo zvolí variantu druhou, přestože není jednoduchá.

Věřím, že odhodlaný Srdcerváč dokáže být společnosti prospěšnější než mnozí zdraví jedinci. Pro mě je srdcerváč bojovníkem se vším všudy - duševně silný, vytrvalý a inspirativní pro ostatní. Srdcerváčům z celého srdce přeji, ať je jejich odhodlání neopouští.Autor: Petra Horáková


Sledujte nás na sociálních sítích!