Sada ručně drátovaných věšáčků ve tvaru srdce

Věšáčky ve tvaru srdce barva černá - celkem 3 kusy.
Dárce Krasava Šerkopová
K dispozici 0x
Hodnota 180 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Můžete získat díky

Krasava Šerkopová

Popis

Sada ručně drátovaných věšáčků měří na výšku 8–9 cm, na šířku 6,5–7 cm, v barvě černé.

O poskytovateli zážitku/dárku

Krasava Šerkopová se vedle svého povolání věnuje průvodcovské činnosti na Novém zámku (Zámečku) u Lanškrouna. Zde vytvořila mimo jiné malou výstavu věnovanou drátenictví a organizuje Knoflíkiádu, charitativní akci pro handicapované. S drátem pracuje od roku 2000. Nejdříve vyráběla ozdobné stromky podle rostlých bonsaí a kvetoucích ovocných stromků a od roku 2008 pracuje původními drátenickými technikami s měděným i železným drátem. Členkou Cechu česko-moravských uměleckých dráteníků je od r. 2014.

Krasavu Šerkopovou lákalo oživit obyčejný kus drátu, dát mu tvar a vložit do výrobku něco ze své inspirace a radosti z tvorby a potěšit tak ostatní. Říká, že na drátu je krásné, že nabízí doslova neomezené možnosti tvarování, je výzvou tvořivosti, řemeslného zpracování a tvůrčí fantazie. Získala dva České rekordy,v r.2011 za vajíčko ze 102 metrů drátu a v r.2016 za srdce 51×55 cm z největšího počtu smyček a spirál.
Snaží se zvýšit informovanost o drátenickém řemesle, jeho historii i možnostech, získat další kteří zajímá práce s drátem a tím toto krásné a tvůrčí řemeslo podpořit

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.novyzamek.cz

Zařazen v kategoriích


Sledujte nás na sociálních sítích!