Sada ručně drátovaných věšáčků ve tvaru srdce

Věšáčky ve tvaru srdce barva černá - celkem 3 kusy.
Dárce Krasava Šerkopová
K dispozici 0x
Hodnota 180 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Tuto položku můžete získat díky podpoře Krasava Šerkopová

Popis

Sada ručně drátovaných věšáčků měří na výšku 8–9 cm, na šířku 6,5–7 cm, v barvě černé.

O poskytovateli zážitku/dárku

Krasava Šerkopová se vedle svého povolání věnuje průvodcovské činnosti na Novém zámku (Zámečku) u Lanškrouna. Zde vytvořila mimo jiné malou výstavu věnovanou drátenictví a organizuje Knoflíkiádu, charitativní akci pro handicapované. S drátem pracuje od roku 2000. Nejdříve vyráběla ozdobné stromky podle rostlých bonsaí a kvetoucích ovocných stromků a od roku 2008 pracuje původními drátenickými technikami s měděným i železným drátem. Členkou Cechu česko-moravských uměleckých dráteníků je od r. 2014.

Krasavu Šerkopovou lákalo oživit obyčejný kus drátu, dát mu tvar a vložit do výrobku něco ze své inspirace a radosti z tvorby a potěšit tak ostatní. Říká, že na drátu je krásné, že nabízí doslova neomezené možnosti tvarování, je výzvou tvořivosti, řemeslného zpracování a tvůrčí fantazie. Získala dva České rekordy,v r.2011 za vajíčko ze 102 metrů drátu a v r.2016 za srdce 51×55 cm z největšího počtu smyček a spirál.
Snaží se zvýšit informovanost o drátenickém řemesle, jeho historii i možnostech, získat další kteří zajímá práce s drátem a tím toto krásné a tvůrčí řemeslo podpořit

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.novyzamek.cz

Zařazen v kategoriích


Sledujte nás na sociálních sítích!