Srdcerváči 2014

Toto jsou naši Srdcerváči. Přečtěte si jejich příběh:

 


 

Dagmar Mašková (24 let)

Srdcerváč Dáša

Mladá rodačka z Brna se celý život potýká se vzácným vrozeným onemocněním, které způsobuje abnormální křehkost kostí. Za svůj život měla přes sto zlomenin. Přestože má Dagmar pouze 84 centimetrů a je na vozíčku, dokázala před lety získat řidičský průkaz a pořídila si speciálně upravený automobil. Svou nemoc se snaží aktivně dostat do povědomí společnosti.

Studovala v Brně obor Psychologie-Žurnalistika a nyní studuje Mediální a Komunikační studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Komunikativní a společenská mladá slečna je velmi aktivní. Prošla si několika administrativními pracemi a momentálně pracuje na zkrácený úvazek pro Webnode. Ráda cestuje, čte a dělá terapie s asistenčním psem pro mentálně postižené děti.

 
 

 


 

Jan Herman (23 let)

Jan Herman pochází ze Strakonic a nyní studuje práva na Západočeské univerzitě v Plzni.

Jan je paraplegik, v roce 2011 měl vážnou dopravní nehodu, při které utrpěl těžké poranění páteře, kvůli kterému je ochrnutý. Díky své odhodlanosti téměř nepotřebuje asistenci. Jeho cílem je: být úplně samostatný a nebýt na nikom závislý, nechce, aby mu jeho handicap bránil jak ve studiu, tak i v cestě za vysněným povoláním.

 

Ještě než ochrnul, tak vystřídal různorodá povolání, pracoval jako barman, stěhovák nebo jako prodavač ve sportovních potřebách. Životní náplní je pro něj stále sport. Věnuje se plavání, florbalu a dalším sportům. Pravidelně se účastní sportovních soutěží a sbírá cenné kovy.

 

 


 

Jana Holmanová (22 let)

Pochází z Lovosic, nyní žije v malé vesnici za Prahou a studuje obor Sociální práce – sociální politika, na Karlově Univerzitě. Práce s lidmi a ochota pomáhat druhým vystihuje osobu mladé slečny, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou. Chce pomáhat znevýhodněným rodinám a lidem, kteří trpí zdravotním postižením.

Před lety pracovala v Domově se zvláštním režimem v Terezíně, s lidmi trpícími chronickým duševním onemocněním. Poté působila jako asistentka v Asociaci poraden pro osoby se zdravotním postižením, kde její náplní práce byla administrativa a osobní asistence člověku se zrakovým postižením. Ve volném čase ráda čte, píše a pokud má více volného času, věnuje se divadlu. Jejím snem je vydat svou vlastní knihu.

 

 


 

Marie Hrdinová (22 let)

Marie z Prahy se dlouhodobě věnuje grafice a výtvarným pracím, kde velmi dobře uplatní svou aktivní a kreativní povahu. Spolupracuje jako grafička s Nadačním fondem PRiorita , jehož hlavním cílem je 
podpořit neziskové organizace v mediích. Mimo jiné tvoří externě grafiku a webové stránky pro několik firem.

Trpí genetickým onemocněním dystrofie LMGD, které způsobuje oslabení svalstva na končetinách. Vystudovala osmileté gymnázium Přírodní škola, o.p.s. Žádná tvůrčí činnost jí není vzdálená, věnuje se všemu - od natáčení filmů přes hudbu až k fotografii a vaření. Jejím snem je mít reklamní agenturu, grafické studio nebo kavárnu.

 

 


 

Pavel Bambousek (29 let)

Pavel žije v Mníšku pod Brdy. Studuje Mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Předtím vystudoval střední průmyslovou školu stavební, studium ho připravilo i na nynější práci ve VZP, kde je odborným referentem a stavebním technikem.

Baví ho sporty všeho druhu, v lyžování a golfu je reprezentantem České republiky. V 18 letech spadl z výšky a poranil si páteř. Sám však říká, že díky sportovním a společenským aktivitám úraz snáší dobře. Chce dosáhnout nezávislosti a možnosti dělat, co ho baví.

 

 

 

Hana Doležalová (26 let)

Hana Doležalová pochází a žije ve  Vrchlabí. Vystudovala obor Ortotik – Protetik, na Univerzitě Karlově v Praze a nyní studuje Management tělesné výchovy a sportu a Aplikované pohybové aktivity na Karlově Univerzitě a na Univerzitě v Olomouci.

Spolupracovala s Centrem Paraple o.p.s. na organizaci sportovních kurzů a kurzu Zdravého životního stylu. Říká, že její život byl vždy v pohybu. Sportu se věnovala celý život a nepřestala ani po pádu z kola v roce 2010, po kterém ochrnula.

Využívá sportovních náčiní pro zdravotně postižené – handbike, monoski i běžky. Velmi ji baví objevovat nové možnosti a zprostředkovávat je dalším lidem. Jejím největším koníčkem je sport a také fotografování.

 

Sledujte nás na sociálních sítích!