Srdcerváči mají zlatou medaili v Cenách Fóra dárců

První místo v kategorii Sbírkový projekt a třetí místo v kategorii Sbírkový předmět a veřejně prospěšný merchandising získali v Cenách Fóra dárců Srdcerváči, projekt Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Letošní Ceny Fóra dárců, které vyhlašuje Fórum dárců, potvrzují trend, že neziskové projekty mohou u podporovatelů uspět jen v případě, že nabídnou hodnověrný a společensky užitečný obsah a dárce zaujmou. 

Vítězové si převzali cenu v Den dárců 29. listopadu 2017. „Jsem velmi ráda, že rok od roku jsou přihlášky do Cen Fóra dárců kvalitnější a zajímavější a že přihlášené projekty odpovídají celosvětovým trendům v dárcovství. Zároveň však sledují skutečně témata, která hýbou společností. Hodnotitelé z odborných komisí neměli rozhodně jednoduchou práci,“ vysvětluje Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

Ani Srdcerváči neodešli s prázdnou. Projekt Nadačního fondu pro podporu osob se zdravotním postižením získal skvělé první místo v kategorii Sbírkový projekt. Projekt Srdcerváči 2016, který rozdělil 450 tisíc v grantovém řízení  a představil pět tváří z pomáhajících profesí, kterým do života přišla nemoc či úraz, zaujal odbornou porotu Cen Fóra dárců. 

A my ještě jednou děkujeme všem, kdo se na loňském projektu podíleli, všem dárcům, dobrovolníkům, členům týmu nadačního fondu, a také studiu Lace Up, které udělalo z loňských Srdcerváčů superhrdiny, kteří bojují nejen s postižením, ale rvou se také o dobrou práci.

A aby toho nebylo málo, Srdcerváči šli na pódium ještě jednou. V kategorii Sbírkový předmět a veřejně prospěšný merchandising získali třetí místo za své produkty z kolekce Original by Srdcerváči. Cenu si proto převzali také návrháři ze studia Boa Design Petr Mikošek a Michaela Vrátníková, díky jejichž pro bono práci pro Srdcerváče je kolekce takto úspěšná.


 
Do Cen Fóra dárců se letos přihlásilo přes 200 projektů. Jako loni se soutěžilo v oboru komunikace a sbírky. Hodnotitelé tak měli znovu možnost posoudit kvalitu zajímavých veřejně prospěšných projektů jak z řad neziskových organizací, tak od firem.

Celou zprávu a výsledkovou listinu najdete na webu Fóra dárců.

Petra Horáková
Fota: archiv Srdcerváči

 

Chcete podpořit Srdcerváče a vše co dělají?
Vyberte si jako odměnu za váš finanční dar unikátní zážitek nebo dárek v srdcerváčském katalogu: www.srdcervaci.cz.

 

 

 


Sledujte nás na sociálních sítích!