Srdcerváči nově mluví také anglicky, na Srdcervaci.com

Srdcerváči, projekt Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, který si klade za cíl pomáhat handicapovaným k lepší práci a podnikání, spustil web nově také v angličtině na www.srdcervaci.com. Srdcerváči chtějí více spolupracovat s podobnými projekty z celého světa a být srozumitelní také pro cizince, kteří žijí a pracují  v Česku.

Všechny informace o aktivitách projektu Srdcerváči i katalog s unikátními dárky z oblíbené kolekce Original by Srdcerváči od 17. května 2017 najdete i v angličtině. Srdcerváči tak chtějí začít komunikovat s cizinci,kteří žijí a pracují v České republice, a především chtěji snadněji navazovat kontakty a spolupráci se zahraničními neziskovými organizacemi,které spojuje podobné téma - podpora lidí s handicapem, podpora diverzity.

"V celé Evropské unii žije zhruba 10 procent lidí se zdravotním postižením a většina z nich se potýká stále s řadou mýtů a předsudků, když se uchází o dobrou práci. Nadační fond už deset a Srdcerváči pět let vysvětlují firmám, státu a široké veřejnosti, že nemocí nebo úrazem lidé nepřijdou o svou kvalifikaci, zkušenosti a kompetence, a že mnozí z handicapovaných mohou zastávat vysoká manažerská místa nebo být na pozicích specialistů či úspěšných podnikatelů. Chceme spolupracovat s podobnými organizacemi v Evropě, abychom handicapovaným k dobré práci skutečně pomáhali všude," říká ředitelka NFOZP Hana Potměšilová.

Součástí projektu Srdcerváči je osvětová činnost, každoroční kampaň představující osobnosti z řad zdravotně postižených, které se úspěšně vypořádaly s nemocí či úrazem, nabídka expertního dobrovolnictví pro lidi s postižením a fundraisingový katalog unikátních zážitků a dárků. Anglická verze nabídne příběhy Srdcerváčů i organizací, které zaměstnávají více než 50 procent lidí s postižením, informace o expertním dobrovolnictví a veškeré informace, které mají k dispozici fanoušci v české verzi.

"Do katalogu,který mluví za Srdcerváče anglicky, jsme zatím zařadili dárky z naší originální kolekce Original by Srdcerváči," říká Potměšilová.

Na tvorbě kolekce Original by Srdcerváči, jejíž výtěžek jde na rozvoj NFOZP, se aktivně podílí přední čeští designéři v čele s dvojicí Petr Mikošek a Michaela Vrátníková ze studia BOA DESIGN. Designéři kladou velký důraz na spolupráci s předními českými výrobci a zaměstnavateli zdravotně postižených osob.

Na základě návrhu BOA DESIGN a ve spolupráci s Crystalex CZ z Nového Boru vznikla jako jedna z prvních řad srdcerváčských produktů Original by Srdcerváči kolekce karaf a sklenek na víno a vodu s nápisem Srdcerváči v Braillově písmu a na víno a whisky kolekce HEART. Ta přesně kopíruje tvar srdce, který je symbolem celého projektu. Dalšími produkty řady jsou například srdcerváčské čokolády vyrobené v královedvorské čokoládovně CARLA, které kompletují lidé s postižením, mýdla z bambuckého másla, které vyrábí lidé s postižením v dílnách Domova Sv. Anežky, každý rok nová srdcerváčská vína a další zajímavé a originální produkty.

Díky fondu a projektu Srdcerváči najde ročně dobrou práci několik set lidí se zdravotním postižením a několik set tisíc korun je rozděleno v grantovém řízení těm, kdo postižené v podstatné míře zaměstnávají, nebo postiženým, kteří mají odvahu podnikat.

NFOZP je odpovědná nezisková organizace, také na svůj rozvoj, provoz, marketing projektů a platy zaměstnanců se snaží získat dary od svých fanoušků. Nechce ale škemrat, chce za projevenou náklonnost své příznivce a dárce odměnit.

Doufáme, že se vám Srdcerváči v angličtině budou líbit.
Vaši Srdcerváči


Sledujte nás na sociálních sítích!