Šumavskou divočinou

Jedinečná procházka nejhlubším kaňonem Šumavy, Kaňonem řeky Křemelné, s průvodcem Národního parku Šumava.
Dárce Národní park Šumava
Délka 6 - 7 hod
Čas 9:00
Město Srní
Datum 23.10.2014
Region Plzeňský kraj
Hodnota 200 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Tuto položku můžete získat díky podpoře Národní park Šumava

Popis

Divoká horská řeka si dodnes zachovala přirozené řečiště a na březích i strmých úbočích kaňonu se vyskytují vzácné druhy rostlin i zvláště chráněné druhy živočichů. Nejen ve Vydře, ale snad ještě více v Křemelné loví vydra říční. Můžete zde pozorovat na vodě závislé ptáky jako skorce vodního, ledňáčka říčního a mnoho dalších. Přístup do kaňonu Křemelné je omezen, aby se zde mohla vyvíjet jedinečná fauna bez vyrušování všudypřítomnými lidmi. V rámci vycházek do šumavské divočiny tam můžete opatrně s průvodcem nahlédnout. Jde o náročnou trasu po nerovném povrchu, přes kameny, s přelézáním padlých stromů a fyzicky náročným klesáním a stoupáním do a pak z kaňonu Křemelné.

Dodatečné informace: S sebou outdoorové vybavení, vlastní jídlo na celý den. Jen pro velmi fyzicky zdatné jedince. Účast na vlastní riziko. Není vhodné pro vozíčkáře ani pro rodiny s malými dětmi. Doba trvání zážitku: přibližně 6–7 hodin. Místo setkání: v Srní (parkoviště u hotelu Vydra – směr Sedlo).

Zážitek věnoval Národní park Šumava, www.npsumava.cz

O poskytovateli zážitku/dárku

Národní park Šumava byl vyhlášen v roce 1991 a jeho území zahrnuje většinu z nejcennějších přírodních společenstev s potřebou přísné ochrany. Jsou to například zbytky pralesovitých porostů horských lesů, ledovcová jezera nebo horská či údolní vrchoviště. Zároveň je jedním z jeho základních rysů téměř všudypřítomné prolínání málo dotčené přírody se stopami staleté přítomnosti člověka, dodávající této řídce osídlené oblasti osobité kouzlo a zvláštní tajemnost.

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.npsumava.cz

Zařazen v kategoriích


Sledujte nás na sociálních sítích!