Tradiční mělnický kalamář - červený

Do vyčerpání zásob. St. Laurent 2009 v ručně foukané originální lahvi
Dárce Vojtěch Kušina
Hodnota 499 Kč

Tento produkt již nelze objednat

Můžete si ale vybrat podobný z kategorie

Můžete získat díky

Vojtěch Kušina

Popis

TRADIČNÍ MĚLNICKÝ KALAMÁŘ je fenoménem, který dokumentuje více než dvě stě let trvající tradici lahvování kvalitních vín na Mělníku.

Hrozny pro St. Laurent 2009 pocházejí z keřů tradiční vinice Čarodějnice vysázené v roce 2001. Vinice má mimořádnou polohu a specifické mikroklima díky vysoké opukové zdi, která ji obklopuje. Zeď brání proudění mrazivého vzduchu v chladných měsících a v době zrání hroznů v noci vyzařuje teplo, akumulované během dne, čímž napomáhá lepšímu dozrávání hroznů. St. Laurent z Mělníka má osobité aroma a chuť s tóny čerstvě vařených povidel. Víno je v optimální kondici pro vychutnání.

Ručně foukané láhve o objemu 0,875 l vyrobila severočeská sklárna Ave Clara. Pod vína se svým umem podepsal mělnický sklepmistr Vojtěch Kušina.

Etiketu/Obal navrhly BOA DESIGN a Beata Mitręgová

Pokud potřebujete produkty z kolekce Original By Srdcerváči nakoupit na fakturu, tak místo objednávky přes internet kontaktujte ředitelku NFOZP Zdenu Štěpánkovou na e-mailu zdena.stepankova@nfozp.cz.

Výtěžek z kolekce Original by Srdcerváči pomáhá rozvíjet činnost NFOZP a jeho projektů, a přispívá tak ke vzniku dalších pracovních míst pro lidi se zdravotním postižením.

O poskytovateli zážitku/dárku

Jen málo světových vinařských oblastí má vlastní charakteristickou láhev. Známé jsou dnes všeobecně užívané láhve typu Bordeaux, Burgundy nebo Rýnské pistole. Nejblíže ke kalamáři má svým malým rozšířením na jednu oblast lahev typu (kozí měch) typická pro oblast Franken v Německu.

Mělnický region patří mezi vinařské oblasti, které dlouhodobě originální láhev – kalamář – na víno používají.

Mělnický kalamář je původním obalem pro vína z vinic na svazích Labe po více než dvě stě let – nejstarší zachovaný kalamář pochází z roku 1812 a je uložen v archivu mělnického regionálního muzea.

Láhev kalamář pro plnění vínem používali pravděpodobně mezi prvními mělničtí majitelé lékáren, kteří víno vnímali jako přírodní produkt s prokazatelnými léčivými účinky.

Obal tvaru kalamáře jako záruku vyjadřující kvalitu a původ mělnických vín proslavili po vzniku Československa v roce 1918 zámecké vinařství Lobkowitz, vinařství J.V. Šimonek později MUM (Mořic Uher Mělník) vinařství Jsf. Viktorin, Léčivý lékárník Vávra, vinař svoboda Mlazice, Cech českých hostinských, hotel Vykysal, nebo známý pražský obchodník s víny Oppelt.

Riesling a St. Laurent
Tyto dvě odrůdy, typické pro vinařský region Mělník byly vybrány pro první edici projektu TRADIČNÍ MĚLNICKÝ KALAMÁŘ

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://neuberk.zas-me.cz/

Zařazen v kategoriích


Sledujte nás na sociálních sítích!