Zákulisí novinařiny

Co Vám uteklo

Odhalte zákulisí novinařiny s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou.

Dárce Jaroslav Kmenta
Délka 90 minut
Čas 13:00
Datum volitelné viz.níže
Region hlavní město Praha
Město Praha
Hodnota 700 Kč

Bohužel je už tato položka nedostupná.

Tuto položku můžete získat díky podpoře Jaroslav Kmenta

Popis

Setkání s investigativním novinářem a spisovatelem Jaroslavem Kmentou. Autor bestsellerů o mafii a politice vás zavede do tajů novinařiny a do způsobů, jak odhaluje podvody a korupci. Setkání proběhne v redakci reportážního časopisu Reportér magazín. Autor vám přehraje i autentické odposlechy.

Termín zážitku je stanoven na jaro 2015, přičemž přesné datum bude sděleno konkrétnímu účastníkovi nejpozději 1 měsíc před konáním.

O poskytovateli zážitku/dárku

Jaroslav Kmenta se narodil v roce 1969. Novinářem je od roku 1991. Patří k nejvýraznějším osobnostem české investigativní žurnalistiky.
Jeho články odhalující korupci či spojení mafie a politiky dovedly k rezignaci řadu politiků včetně premiéra Stanislava Grosse či vicepremiéra Egona Lánského, ale také ministra dopravy Víta Bárty
Kvůli knize Kmotr Mrázek II – Krakatice přijali politici náhubkový zákon, který médiím (nesmyslně) zakazuje zveřejňovat odposlechy.
Je jedním z průkopníků takzvané investigativní žurnalistiky v České republice. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku. Tři jeho knihy obdržely certifikát Nejprodávanější faktografická kniha roku, kterou každoročně uděluje distribuční společnost Pemic a síť Rodinného knihkupectví.

Oficiální internetové stránky poskytovatele: http://www.kmenta.cz/

Sledujte nás na sociálních sítích!