O projektu

Zdravotně postižení lidé nejen že chtějí a většinou i mohou pracovat, ale často z nich postižení dělá velmi silné osobnosti, které se nebojí porvat za dobrou věc. Naši Srdcerváči - osvětový a fundraisingový projekt Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením - nám tuto myšlenku pomáhají šířit.

A je to tady! Odstartovali jsme už 4. čtvrtý ročník kampaně Srdcerváči 2016 s pěticí Srdcerváčů z takzvaných pomáhajících profesí - v pátek 9. září 2016 v 17 hodin akcí Piána na Hlavním nádraží. Zároveň jsme spustili 9. září v 9.09 hodin grantové řízení. Kdo získá letošní srdcerváčské granty, prozradíme 18. ledna 2017.

I letos naše Srdcerváče provázejí jejich ambasadoři.

A máme letos několik novinek:

30. května 2016 jsme lidem se zdravotním postižením nově nabídli služby expertních dobrovolníků. V našem katalogu si mohou vybrat expertního dobrovolníka, který jim pomůže posunout se dál v kariéře. 

Od 27. do 31. října jste mohli obdivovat nové sklenky a vína z kolekce Original by Srdcerváči na letošním Designbloku.

9. listopadu se Srdcerváči, jejich partneři a fanoušci sešli na Srdcebraní! A to v restauraci Mlsná kavka. Podívejte se na atmosféru.

Do 10. prosince jste mohli podpořit Srdcerváče také v crowdfundingové kampani na Darujspravne.cz. Martina Veverková sice cílovou částku nevybrala, ale každá koruna se počítá a budeme se snažít, aby svou fotoknihu Jdeme dál vydala.  

Hlavním partnerem Srdcerváčů se stala ČMSS a místopředseda představenstva stavební spořitelny Manfred Koller šestým letošním Srdcerváčem.

Od 7. 12. 2016 do 15. 2. 2017 se mohou lidé se zdravotním postižením zapojit do velkého anonymního průzkumu Srdcerváčů a ČMSS, který zjišťuje, jaké finanční produkty na rekonstrukci či pořízení bydlení by lidé s postižením uvítali.

15. 12. 2016 zavíráme srdcerváčský katalog, otevřeme opět 5. 1. 2017.

18. 1. 2017 zveřejníme výsledky grantového řízení 4. ročníku projektu Srdcerváči!

Záštitu projektu Srdcerváči 2016 udělila ministerstva obrany, práce a sociálních věcí a zdravotnictví.


Jak to celé funguje

1 Oslovujeme pro vás instituce, firmy a významné osobnosti, ať věnují cokoliv, co může udělat radost. Vzniká tak katalog unikátních dárků a zážitků, které se jen těžko shání někde jinde. 

2 Stačí si vybrat a pořídit unikátní dárek či zážitek z katalogu, hodnota příspěvku bude zaslána na konto projektu Srdcerváči. Každý tak získá kromě dobrého pocitu i odměnu v podobě něčeho, co ho potěší.

Vyberte si dárek či zážitek

3 Výtěžek projektu bude odborná komise rozdělovat v transparentním grantovém řízení mezi zájemce o vytvoření nových pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením a na rozvoj jejich podnikatelských plánů.

Výsledky grantů 2013

Výsledky grantů 2014

Výsledky grantů 2015

Jestli máte další otázky, připravili jsme odpovědi na nejčastější dotazy v sekci FAQ. Pokud zde odpověď nenajdete, napište nám


Jak podpořit Srdcerváče

Nabízí se vám hned několik způsobů, jak podpořit Srdcerváče.

 1. Vyberte si jedinečný dárek či zážitek z katalogu.

 2. Pořiďte si certifikát Dobrý pocit.

 3. Staňte se Expertním dobrovolníkem Srdcerváčů - lidí se zdravotním postižením

 4. Přispějte on-line přes dárcovský portál Daruj správně.

 5. Přispějte bankovním převodem.

  Na transparentní účet projektu: č.ú. 533 33 335 / 0300. Každá koruna může pomoci.

 6. Staňte se partnerem či dárcem

  Můžete darovat něco, co vás nic nestojí, ale někomu jinému to udělá velkou radost. Nabídněte cokoli. I z vašeho pohledu zdánlivě bezcenné věci nebo obyčejné zážitky mohou mít pro někoho jiného velkou hodnotu. Ačkoli je ideální to, co se nedá koupit, budeme vděčni za jakoukoli podporu. Může se jednat o přístup do prostor, kam se běžně nesmí, fotky či suvenýry podepsané známými osobnostmi, účast na neobvyklých událostech, možnost vyzkoušet si netradiční činnost nebo setkání se zajímavými osobnostmi.

 7. Nebo nám můžete poslat dárcovskou SMS, tedy DMS na číslo 87 777.


Proč podpořit Srdcerváče

 • Ukažte se jako ti, kteří jsou odpovědní vůči svému okolí.

 • Změňte mýty a předsudky, které se ve společnosti tradují o životě se zdravotním postižením.

 • Přispějete ke vzniku nových pracovních míst pro zdravotně postižené.

 • Dejte vědět, že máte srdce na pravém místě a dokážete se rvát za správnou věc.

 • Zapojte se do unikátního projektu s celoplošným dopadem, který je veden profesionály.

 • Získejte silnou mediální podporu a výrazné zviditelnění vaší firmy nebo organizace.


Podporují nás

Zná je většina z nás, ale asi jen málokdo ví, že i oni jsou Srdcerváči. Seznam osobností najdete zde.


Kde vaše peníze pomáhají

Výtěžek projektu bude ve formě grantů použit na realizaci projektů zaměřených na vznik nových pracovních míst pro zdravotně postižené a především na rozvoj jejich podnikání. Cílem projektu je tak nejen pomoci konkrétním lidem, ale také změnit pohled většinové společnosti na život osob se zdravotním postižením. Většina z nich totiž chce a může pracovat mnohdy lépe než jejich zdraví vrstevníci.

Podrobnosti grantového řízení najdete na stránce grant.


Sledujte nás na sociálních sítích!