O projektu

Rveme se za dobrou věc, jsme Srdcerváči.

Pomáháme zdravotně postiženým k dobré práci nebo úspěšnému byznysu.

Srdcerváči jsou od roku 2013 výrazným fundraisingovým a osvětovým projektem Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), který veřejnosti ukazuje, že zdravotně postižení chtějí a mohou pracovat a mnohdy stačí málo – dát šanci, pootevřít pomyslné dveře.

Pracují navzdory znevýhodnění

V Česku je zhruba 700 000 osob se zdravotním postižením v aktivním věku. NFOZP je jediným nadačním fondem v republice, který se zabývá výhradně problematikou zaměstnávání zdravotně postižených. Díky nadačnímu fondu a projektu Srdcerváči najde ročně dobrou práci několik set lidí se zdravotním postižením.

Srdcerváči jsou známou značkou a snažíme se tuto značku využít jako dobrý nástroj k pomoci zaměstnávání lidí se zdravotním postižením, a to jak v běžném, tak chráněném pracovním prostředí. Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením má za cíl pomáhat lidem, kteří jsou zdravotně postižení a hledají pracovní uplatnění. Z těchto důvodů posunujeme Srdcerváče do roviny: „vzdělávání – praxe – práce a její udržitelnost pro osoby se zdravotním postižením“.

Srdcerváči jsou fundraisingový projekt. Díky svému katalogu jedinečných zážitků a dárků, které získávají od firem i jednotlivců, po celý rok nabízejí drobným i větším dárcům možnost, jak přispět na podporu vzniku pracovních míst pro lidi s postižením, a přitom získat něco jedinečného, co se jinde koupit nedá.

Součástí katalogu je unikátní kolekce Originál pro Srdcerváče. Jako jedna z prvních řad srdcerváčských produktů Originál pro Srdcerváče vznikla kolekce karaf a sklenek na víno a vodu s nápisem Srdcerváči v Braillově písmu a postupně kolekci rozšiřujeme o další zajímavé řady výrobků.

Jak podpořit Srdcerváče

Nabízí se vám hned několik způsobů, jak podpořit Srdcerváče. Stačí si vybrat a pořídit unikátní dárek či zážitek z katalogu, hodnotu příspěvku zaslat na konto projektu Srdcerváči. hodnotu příspěvku zaslat na konto projektu Srdcerváči. Tím získáte kromě dobrého pocitu i odměnu v podobě něčeho, co potěší.

 

 1. Vyberte si jedinečný dárek z katalogu.
 2. Pořiďte si certifikát Dobrý pocit.
 3. Přispějte on-line přes dárcovský portál Daruj správně.
 4. Staňte se partnerem či dárcem. Kontaktní formulář.
 5. Přispějte bankovním převodem  č.ú. 533 33 335 / 0300.
 6. GIVT.cz
  Jsme zapojeni do projektu GIVT, který funguje na principu dobrovolného zapojení internetových obchodů. Denně si na nich kupuje mnoho lidí cokoliv, co potřebují. Přitom mohou přispět na jakoukoliv neziskovou organizaci jen tím, že kliknou. Nákup přitom nestojí ani o korunu navíc.

Proč podpořit Srdcerváče

 • Ukažte se jako ti, kteří jsou odpovědní vůči svému okolí.
 • Změňte mýty a předsudky, které se ve společnosti tradují o životě se zdravotním postižením.
 • Přispějete ke vzniku nových pracovních míst pro zdravotně postižené.
 • Dejte vědět, že máte srdce na pravém místě a dokážete se rvát za správnou věc.
 • Zapojte se do unikátního projektu s celoplošným dopadem a podpořte dobrou věc.