Zajímá vás, co prožívají samotní Srdcerváči? Pak čtěte Deník Srdcerváčů! Prvního zápisu se s grácií ujímá Nicole, které kampaň už od počátku přináší vysněnou a důležitou praxi v advokátní kanceláři. Tleskáme a držíme palce!

V pátek 8. září 2017 jsem se zúčastnila jako jedna ze sedmi tváří pátého ročníku projektu NFOZP Srdcerváči jeho slavnostního zahájení, které probíhalo po celé odpoledne na piazzettě Národního divadla. Během odpoledne, kdy zaznívaly skladby kapely Artmosphere a skvělých pianistů jako například Tomáše Impellizzeriho nebo Václava Tobrmana, jsem měla jedinečnou možnost setkat se s marketingovou manažerkou advokátní kanceláře bnt |attorneys-at-law paní Monikou Kofroňovou. Během velmi příjemného povídání, kdy mi paní Kofroňová vyprávěla o zaměření advokátní kanceláře, o ostatních pobočkách, které jsou v dalších devíti evropských státech střední a východní Evropy a dalším, mi byla nabídnuta možnost studentské praxe v této renomované advokátní kanceláři.

O týden později jsem se opět sešla s paní Kofroňovou a partnerkou bnt |attorneys-at-law paní Pravdovou, abychom se domluvily na spolupráci. Paní Kofroňová mě provedla po poměrně rozsáhlých prostorách advokátní kanceláře a domluvily jsme se na spolupráci.

Za necelý týden jsem se poprvé, plná očekávání, ale také s mírnými obavami, samostatně vydala do sídla advokátní kanceláře. Paní Kofroňová pro mne sjela výtahem do přízemí. V sídle advokátní kanceláře, k mému velkému údivu, totiž nemají ozvučený výtah, který by mi oznamoval příslušné podlaží, ve kterém se momentálně nacházím. Po podpisu dohody o provedení práce se mne ujala asistentka Andrea, která mě představila ostatním kolegům a opět mě provedla po prostorách kanceláře. Všichni zaměstnanci působili velmi přátelsky a nenuceně. Po oficialitách jsem se pustila do práce.

V advokátní kanceláři se cítím výborně, práce mě moc baví, i když musím přiznat, že první dny pro mne byly poměrně dost náročné, přeci jen je to má první pracovní příležitost v oblasti práva. Velmi oceňuji, že se ke mně ostatní kolegové chovají naprosto normálně, a když potřebuji kvůli mému zrakovému postižení s něčím pomoci, nepodivují se tomu, a s ochotou a radostí mi pomohou. Pokud se s kolegy potkám v prostorách kanceláře, tak mě osloví mým jménem, což oceňuji, protože vím, že se to týká konkrétně mé osoby.

Práce v advokátní kanceláři je pro mne skvělou zkušeností a příležitostí dozvědět se, jak právo funguje v praxi, což je pro mne jako studentku právnické fakulty nesmírně důležité. Velmi mne také potěšilo zjištění, že pokud je člověk kvůli zdravotnímu postižení nebo nemoci trochu odlišný, a druzí lidé vůči němu nemají předsudky a nekladou mu do cesty zbytečné překážky, pak se k němu chovají naprosto normálně a vše lze výborně zvládnout. Vše je jen o vzájemném porozumění a ochotě přijmout za normální něco, s čím se třeba každý den nesetkáte. Kéž by to takto probíhalo na většině pracovišť!

Děkuji paní ředitelce NFOZP Hance Potměšilové za zprostředkování setkání s Monikou Kofroňovou. Děkuji bnt |attorneys-at-law za možnost studentské praxe a za nesmírnou vstřícnost, toleranci, profesionalitu, přátelství, a především za to, že nemají vůči mně ve společnosti tolik zaryté předsudky!

Autorka: Nicole Fryčová
Foto: Lukáš Petr Tesař
Vizuály a kreativa: Jakub Koucký