O projektu

Rveme se za dobrou věc, jsme Srdcerváči.
Pomáháme zdravotně postiženým k dobré práci nebo úspěšnému byznysu.


Srdcerváči jsou od roku 2013 výrazným fundraisingovým a osvětovým projektem Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), který veřejnosti ukazuje, že zdravotně postižení chtějí a mohou pracovat a mnohdy stačí málo – dát šanci, pootevřít pomyslné dveře.
 
Každý rok v září představují Srdcerváči několik odvážných, které spojuje jedno: jsou zdravotně postižení, ale přitom se nebojí s životem porvat a plní si své osobní i profesní sny. Například v roce 2015 to byla pětice žen, v roce 2016 lidé z takzvaných pomáhajících profesí. Lidé, kteří se kdysi rozhodli, že budou ostatním pomáhat, a pak jim do života vstoupila nemoc nebo úraz a je samotné čekal životní restart.

Letos v projektu vystupuje Sedm statečných - vrcholoví sportovci se zajímavou kariérou, kteří přes nebo díky svému postižení inspirují a motivují.


Srdcerváčský katalog je přístupný celoročně na www.srdcervaci.cz. Za vaše finanční dary, které rozdělíme v grantovém řízení 2017, si v něm můžete vybírat atraktivní zážitky a dárky. Vězte, že vaše peníze pomáhají k rozvoji pracovních míst pro lidi se zdravotním postižením.


Srdcerváči jsou také fundraisingový projekt. Díky svému katalogu jedinečných zážitků a dárků, které získávají od firem i jednotlivců, po celý rok nabízejí drobným i větším dárcům možnost, jak přispět na podporu vzniku pracovních míst pro lidi s postižením, a přitom získat něco jedinečného, co se jinde koupit nedá.

Finanční prostředky, které díky katalogu zážitků a dárků Srdcerváči získají, jsou pak jednou ročně rozděleny v grantovém řízení organizacím, které zaměstnávají více jak padesát procent zdravotně postižených, nebo jednotlivcům, kteří se přes své onemocnění či úraz rozhodli vzít osud do svých rukou a stát se drobnými podnikateli.

Součástí katalogu je také unikátní kolekce Original by Srdcerváči, jejíž výtěžek jde na rozvoj NFOZP.  Na tvorbě této řady se aktivně podílí přední čeští designéři v čele s dvojicí Petr Mikošek a Michaela Vrátníková ze studia BOA DESIGN. Designéři kladou velký důraz na spolupráci s předními českými výrobci a zaměstnavateli zdravotně postižených osob.

Na základě návrhu BOA DESIGN a ve spolupráci s Crystalex CZ z Nového Boru vznikla jako jedna z prvních řad srdcerváčských produktů Original by Srdcerváči kolekce karaf a sklenek na víno a vodu s nápisem Srdcerváči v Braillově písmu a na víno a whisky kolekce HEART. Ta přesně kopíruje tvar srdce, který je symbolem celého projektu. Dalšími produkty řady jsou například srdcerváčské čokolády vyrobené v královedvorské čokoládovně CARLA, které kompletují lidé s postižením, mýdla z bambuckého másla, které vyrábí lidé s postižením v dílnách Domova Sv. Anežky, každý rok nová srdcerváčská vína a další zajímavé a originální produkty. Nově začnou Srdcerváči již brzy nabízet také kávu z pražírny v Drahoňovicích.

Výraznou pomoc, kterou Srdcerváči také nabízí výhradně pro lidi se zdravotním postižením a pro osoby z vedení organizací, které zaměstnávají více než 50 % postižených, je expertní dobrovolnictví. V e-katalogu si mohou vybrat svého expertního dobrovolníka z řad zkušených manažerů, ředitelů a úspěšných podnikatelů, který jim pomůže posunout se v kariéře či jejich podnikání zase o kus dál.

V Česku je zhruba 700 000 osob se zdravotním postižením v aktivním věku. NFOZP je jediným nadačním fondem v republice, který se zabývá výhradně problematikou zaměstnávání zdravotně postižených. Díky fondu a projektu Srdcerváči najde ročně dobrou práci několik set lidí se zdravotním postižením a několik set tisíc korun je rozděleno v grantovém řízení těm, kdo postižené v podstatné míře zaměstnávají, nebo postiženým, kteří mají odvahu podnikat.
 
NFOZP je odpovědná nezisková organizace, také na svůj rozvoj, provoz, marketing projektů a platy zaměstnanců se snaží získat dary od svých fanoušků. Nechce ale škemrat, chce za projevenou náklonnost své příznivce a dárce odměnit.  
 
Vaši Srdcerváči a NFOZP


Jak to celé funguje

1 Oslovujeme pro vás instituce, firmy a významné osobnosti, ať věnují cokoliv, co může udělat radost. Vzniká tak katalog unikátních dárků a zážitků, které se jen těžko shání někde jinde. 

2 Stačí si vybrat a pořídit unikátní dárek či zážitek z katalogu, hodnota příspěvku bude zaslána na konto projektu Srdcerváči. Každý tak získá kromě dobrého pocitu i odměnu v podobě něčeho, co ho potěší.

Vyberte si dárek či zážitek

3 Výtěžek projektu bude odborná komise rozdělovat v transparentním grantovém řízení mezi zájemce o vytvoření nových pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením a na rozvoj jejich podnikatelských plánů.

Výsledky grantů 2013

Výsledky grantů 2014

Výsledky grantů 2015

Jestli máte další otázky, připravili jsme odpovědi na nejčastější dotazy v sekci FAQ. Pokud zde odpověď nenajdete, napište nám


Jak podpořit Srdcerváče

Nabízí se vám hned několik způsobů, jak podpořit Srdcerváče.

 1. Vyberte si jedinečný dárek či zážitek z katalogu.

 2. Pořiďte si certifikát Dobrý pocit.

 3. Staňte se Expertním dobrovolníkem Srdcerváčů - lidí se zdravotním postižením

 4. Přispějte on-line přes dárcovský portál Daruj správně.

 5. Přispějte bankovním převodem.

  Na transparentní účet projektu: č.ú. 533 33 335 / 0300. Každá koruna může pomoci.

 6. Staňte se partnerem či dárcem

  Můžete darovat něco, co vás nic nestojí, ale někomu jinému to udělá velkou radost. Nabídněte cokoli. I z vašeho pohledu zdánlivě bezcenné věci nebo obyčejné zážitky mohou mít pro někoho jiného velkou hodnotu. Ačkoli je ideální to, co se nedá koupit, budeme vděčni za jakoukoli podporu. Může se jednat o přístup do prostor, kam se běžně nesmí, fotky či suvenýry podepsané známými osobnostmi, účast na neobvyklých událostech, možnost vyzkoušet si netradiční činnost nebo setkání se zajímavými osobnostmi.

 7. ​ Od 1. 2. 2016 nás můžete podpořit prostřednictvím dárcovské SMS.

  Jednorázová DMS - Odešlete dárcovskou SMS na telefonní číslo 87 777.
  Cena: Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. NFOZP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

  Tvar jednorázové dárcovské SMS:

  DMS SRDCERVACI 30
  DMS SRDCERVACI 60
  DMS SRDCERVACI 90

  Více na www.darcovskasms.cz.

  Trvalá DMS podpora - Odešlete trvalou dárcovskou DMS na číslo 87 777.
  Po dobu neurčitou, a to až do doby, kdy trvalou DMS odvoláte, vám bude stržena prostřednictvím DMS každý měsíc zvolená částka 30, 60 nebo 90 Kč. NFOZP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč/měsíc.

  Tvar trvalé dárcovské SMS:

  DMS TRV SRDCERVACI 30
  DMS TRV SRDCERVACI 60
  DMS TRV SRDCERVACI 90

  Více na www.darcovskasms.cz.

Proč podpořit Srdcerváče

 • Ukažte se jako ti, kteří jsou odpovědní vůči svému okolí.

 • Změňte mýty a předsudky, které se ve společnosti tradují o životě se zdravotním postižením.

 • Přispějete ke vzniku nových pracovních míst pro zdravotně postižené.

 • Dejte vědět, že máte srdce na pravém místě a dokážete se rvát za správnou věc.

 • Zapojte se do unikátního projektu s celoplošným dopadem, který je veden profesionály.

 • Získejte silnou mediální podporu a výrazné zviditelnění vaší firmy nebo organizace.


Podporují nás

Zná je většina z nás, ale asi jen málokdo ví, že i oni jsou Srdcerváči. Seznam osobností najdete zde.


Kde vaše peníze pomáhají

Výtěžek projektu bude ve formě grantů použit na realizaci projektů zaměřených na vznik nových pracovních míst pro zdravotně postižené a především na rozvoj jejich podnikání. Cílem projektu je tak nejen pomoci konkrétním lidem, ale také změnit pohled většinové společnosti na život osob se zdravotním postižením. Většina z nich totiž chce a může pracovat mnohdy lépe než jejich zdraví vrstevníci.

Podrobnosti grantového řízení najdete na stránce grant.


Sledujte nás na sociálních sítích!