O projektu

Rveme se za dobrou věc, jsme Srdcerváči.
Pomáháme zdravotně postiženým k dobré práci nebo úspěšnému byznysu.
 

Srdcerváči jsou od roku 2013 výrazným fundraisingovým a osvětovým projektem Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), který veřejnosti ukazuje, že zdravotně postižení chtějí a mohou pracovat a mnohdy stačí málo – dát šanci, pootevřít pomyslné dveře.

Pracují navzdory znevýhodnění

Každý rok v září představují Srdcerváči několik odvážných, které spojuje jedno: jsou zdravotně postižení, ale přitom se nebojí s životem porvat a plní si své osobní i profesní sny. Například v roce 2015 to byla pětice žen, v roce 2016 lidé z takzvaných pomáhajících profesí. Lidé, kteří se kdysi rozhodli, že budou ostatním pomáhat, a pak jim do života vstoupila nemoc nebo úraz a je samotné čekal životní restart.

V Česku je zhruba 700 000 osob se zdravotním postižením v aktivním věku. NFOZP je jediným nadačním fondem v republice, který se zabývá výhradně problematikou zaměstnávání zdravotně postižených. Díky fondu a projektu Srdcerváči najde ročně dobrou práci několik set lidí se zdravotním postižením a několik set tisíc korun je rozděleno v grantovém řízení těm, kdo postižené v podstatné míře zaměstnávají, nebo postiženým, kteří mají odvahu podnikat.

S Vámi dokážeme ještě více

Srdcerváči jsou také fundraisingový projekt. Díky svému katalogu jedinečných zážitků a dárků, které získávají od firem i jednotlivců, po celý rok nabízejí drobným i větším dárcům možnost, jak přispět na podporu vzniku pracovních míst pro lidi s postižením, a přitom získat něco jedinečného, co se jinde koupit nedá.

NFOZP je odpovědná nezisková organizace, která se také na svůj rozvoj, provoz, marketing projektů a platy zaměstnanců snaží získat dary od svých fanoušků. Nechceme ale škemrat, chceme za projevenou náklonnost své příznivce a dárce odměnit.  

Součástí katalogu je unikátní kolekce Original by Srdcerváči, jejíž výtěžek jde na rozvoj NFOZP. Jako jedna z prvních řad srdcerváčských produktů Original by Srdcerváči vznikla kolekce karaf a sklenek na víno a vodu s nápisem Srdcerváči v Braillově písmu a na víno a whisky kolekce HEART. Ta přesně kopíruje tvar srdce, který je symbolem celého projektu.


Jak to celé funguje

1 Oslovujeme pro Vás instituce, firmy a významné osobnosti, ať věnují cokoliv, co Vám může udělat radost. Vzniká tak katalog unikátních dárků a zážitků, které se jen těžko shání někde jinde. 

2 Stačí si vybrat a pořídit unikátní dárek či zážitek z katalogu, hodnota příspěvku bude zaslána na konto projektu Srdcerváči. Každý tak získá kromě dobrého pocitu i odměnu v podobě něčeho, co ho potěší.

Vyberte si dárek či zážitek

3 Výtěžek projektu bude odborná komise rozdělovat v transparentním grantovém řízení mezi zájemce o vytvoření nových pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením a na rozvoj jejich podnikatelských plánů.

 

Máte-li další otázky, připravili jsme odpovědi na nejčastější dotazy v sekci FAQ. Pokud zde odpověď nenajdete, napište nám


Jak podpořit Srdcerváče

Nabízí se vám hned několik způsobů, jak podpořit Srdcerváče.

 1. Vyberte si jedinečný dárek či zážitek z katalogu.

 2. Pořiďte si certifikát Dobrý pocit.

 3. Přispějte on-line přes dárcovský portál Daruj správně.

 4. Přispějte bankovním převodem.
  Na transparentní účet projektu: č.ú. 533 33 335 / 0300. Každá koruna může pomoci.

 5. Staňte se partnerem či dárcem.
  Můžete darovat něco, co vás nic nestojí, ale někomu jinému to udělá velkou radost. Nabídněte cokoli. I z vašeho pohledu zdánlivě bezcenné věci nebo obyčejné zážitky mohou mít pro někoho jiného velkou hodnotu. Ačkoli je ideální to, co se nedá koupit, budeme vděčni za jakoukoli podporu. Může se jednat o přístup do prostor, kam se běžně nesmí, fotky či suvenýry podepsané známými osobnostmi, účast na neobvyklých událostech, možnost vyzkoušet si netradiční činnost nebo setkání se zajímavými osobnostmi.

 6. GIVT.cz
  Jsme zapojeni do projektu GIVT, který funguje na principu dobrovolného zapojení internetových obchodů. Denně si na nich kupuje mnoho lidí cokoliv, co potřebují. Přitom mohou přispět na jakoukoliv neziskovou organizaci jen tím, že kliknou. Nákup přitom nestojí ani o korunu navíc.

Proč podpořit Srdcerváče

 • Ukažte se jako ti, kteří jsou odpovědní vůči svému okolí.

 • Změňte mýty a předsudky, které se ve společnosti tradují o životě se zdravotním postižením.

 • Přispějete ke vzniku nových pracovních míst pro zdravotně postižené.

 • Dejte vědět, že máte srdce na pravém místě a dokážete se rvát za správnou věc.

 • Zapojte se do unikátního projektu s celoplošným dopadem, který je veden profesionály.

 • Získejte silnou mediální podporu a výrazné zviditelnění vaší firmy nebo organizace.


 

 

Kde najdu informace o činnosti NFOZP v minulých letech

Každoročně vydává Nadační fond výroční zprávy, které zveřejňuje na svých stránkách. Pečlivě máme zaznamenanou i historii projektu Srdcerváči a také grantových řízení za minulá léta.


Sledujte nás na sociálních sítích!