Pavel Dvořák si díky společnosti DB Schenker brzo vyzkouší, jaké to je být v kabině kamionu. A nejen to. Nakoukl i do útrob skladu a vyzjistil, co se dalo. Tleskáme a držíme palce!

Srdcerváč Pavel Dvořák se v pondělí třináctého listopadu přiblížil zase o krok blíž svému snu řídit kamion. A to díky mezinárodnímu logistickému gigantu DB Schenker, v jejímž sídle v Nučicích strávil dvě hodiny s personální ředitelkou a manažerkou pro přepravy. Společně hovořili jak o činnostech společnosti, tak o možnostech případného Pavlova uplatnění. Zároveň se byli podívat i do největšího cross-dockového skladu v České republice, kterým se DB Schenker pyšní. „Chtěli jsme, aby pan Dvořák mohl nasát část prostředí, které ho od dětství fascinuje hlavně z časopisů. Třeba fakt, že v tomto skladu za noc přeložíme sto kamionů, které rozvážejí zboží po celé Evropě, ho nesmírně zaujal,“ uvádí Petra Sůvová, manažerka přímé přepravy a vozového parku.

Pavel se také dozvěděl, co konkrétně obnáší pracovní pozice řidiče u této společnosti. „Domnívám se, že by nebyl problém zafinancovat řidičák nebo úpravu na ruční řízení. Nicméně řidič u nás rovněž manipuluje s plachtou či pomáhá s nakládkou a vykládkou, a to už může být pro pana Dvořáka neúměrná fyzická zátěž,“ vysvětluje Jitka Moravcová, ředitelka personálního úseku. „Velice rádi bychom měli pana Dvořáka v našich řadách i jinak, ale to samozřejmě nezáleží jen na nás,“ dodává Jitka Moravcová.

„Dostal jsem tedy konkrétní nabídku dělat dispečera, který z kanceláře organizuje řidiče na linkových přepravách. Jenže kancelářská práce mě netěší, já prostě chci řídit,“ trvá na svém Pavel. Druhá nabídka je tedy o poznání více lákavá. Pavel může jet na zkoušku jako spolujezdec v kamionu na pravidelné noční lince z Pardubic do Prahy. „Uvidím tak v reálu, co přesně mohu čekat a třeba zjistíme, že mám schopnosti, o kterých teď ani já sám nevím,“ směje se Pavel. Termín ještě není domluvený, protože Pavel je uprostřed lyžařské sezony. „Ale teď vážně. Moc děkuju společnosti DB Schenker za možnost tohle všechno vidět a zažít. Z toho cvrkotu a kamionů všude kolem jsem nadšený.“

Autorka: Helena Tutterová
Foto: Archiv DB Schenker